Pšenica 2021-2022

Da li ste prskali od crvene vaši? Nema je puno, ali je na klasu ponegde, može li da napravi problem? Prskali prošle nedelje Lambadom i Duet ultra, očistilo lemu. Ali sad nađoh na par mesta ovu vaš...
Dokle više ulagati u nju a kiše ni na vidiku...
 
20220523_201424.jpg
 
Ja danas bolje da nisam otisao da pogledam psenicu. Bolje da nisam. Skoro pa do pola od zemlje je suvo. Ako joj ne padne kisa za 2-3-4 dana nema tu nista od prinosa. Ako ne rodi psenica valjda ce bolje biti za kukuruz soju i suncokret
 
Ja danas bolje da nisam otisao da pogledam psenicu. Bolje da nisam. Skoro pa do pola od zemlje je suvo. Ako joj ne padne kisa za 2-3-4 dana nema tu nista od prinosa. Ako ne rodi psenica valjda ce bolje biti za kukuruz soju i suncokret
Ja danas bolje da nisam otisao da pogledam psenicu. Bolje da nisam. Skoro pa do pola od zemlje je suvo. Ako joj ne padne kisa za 2-3-4 dana nema tu nista od prinosa. Ako ne rodi psenica valjda ce bolje biti za kukuruz soju i suncokret
Nemoj ni ici vise samo se covjek nasekira, a nemozes joj pomoci. Kod nas je slicna situacija jucer mnogi krajevi dobili 10 20 30 50 lit, doduse negdje je i led izbrijo a mi 0 lit
 
Biće nešto od nje iako je u zadnjih mesec dana dobila ukupno 3-4 litra kiše. Juče u ovom delu atara palo vrlo malo kiše, bez grada, a na 500 m odavde palo oko 10 litara sa gradom. Ni kukuruz u blizini nije pokisao, samo jedna manja njiva na drugom kraju sela.
1439cb38a1a122895f3f8671e2072947.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nad selom je palo 17-18 litara a u ovom delu atara možda par litara.Oko 11 sati se prašilo.
Pšenica je gotova .



Da li je Sofru , imam tek nijansu bolja , susa , ali zanimljivo kraj nje montekristo i izgleda dobro , a na kraju te njive, njiva udara na njivu, imam isto sofru nije prskan fungicidom uopste i izgleda dobro , tek sad je prskan zastitu klasa.
 
Danas sam rodjaku prskao žito zbog vaši, dva prohoda sejalice je NS Pobeda, pitaj Boga koja reprodukcija, ostatak njive LG Apilco.
Apilco uvrnuo zastavičar u špic, a ova novosadska kao da nema suše. Izgleda najnormalnije, kao da je kiša zaliva redovno.
 
Da li je Sofru , imam tek nijansu bolja , susa , ali zanimljivo kraj nje montekristo i izgleda dobro , a na kraju te njive, njiva udara na njivu, imam isto sofru nije prskan fungicidom uopste i izgleda dobro , tek sad je prskan zastitu klasa.
Anapurna je ,pored imam malo avenuo ,isto je loš .Sve pšenice u ovom delu atara su loše.
 
Danas sam rodjaku prskao žito zbog vaši, dva prohoda sejalice je NS Pobeda, pitaj Boga koja reprodukcija, ostatak njive LG Apilco.
Apilco uvrnuo zastavičar u špic, a ova novosadska kao da nema suše. Izgleda najnormalnije, kao da je kiša zaliva redovno.
Tako je ovde i kod mene, od kada sam izbacio sve domace sorte, nastali su problemi, prvo ocekivanja veca, tu su razna lepa imena, pa neke sa osijem nek bez njega Secam se kada je izasao Ingenio, probam njega prve godine, nije bio bas toliko los ali u to vreme sam imao pobedu, preko 8th, evo i sada kada bi neko dosao kod mene u neku kontrolu, da pogleda stanje, 90% domacih psenica su bolje i lepse izgledaju od stranih a ja nemam ni jednu domacu, da stvar bude gora, radim u mom selu sigurno najkvalitetnije.Ali to vazi za ovu sredinu, kvalitetne psenice imaju visok potencijal ali mi ovde nemamo takvo zemljiste i sam razvoj takve biljke nije uvek idealan, domace sorte su vise prilagodjene nasem terenu i losijij zemlji.
 
I kod mene je na Apilcu zastavicar sav u spic otisao. Ne znam da li im je to genetska osobina da se tako brane od suse. Kao npr kukuruz. Ali ako ne bude kise za vikend nema nista ni od ove osobine sto se sama tako brani.
 
Nazad
Vrh