Pšenica 2021-2022

Ovog proleća 2-3 puta već odvrtao šarafe na AGM 440 i menjao visinu. Sinovima već dosadilo da drže grane dok ja šarafam. Čekam samo kad će prestati da pomažu. Samo kad me jednom iznenade i kažu da su mi uplatili novu prskalicu sa hidro liftom i kopir granama. ;)

Imam jednu agromehaniku od 800l u okolici na koju sam bacio oko.....al sad,moja pumpa proradila,dobila nove membrane i radi ko nova,pa mi nekako žao ju zamjeniti, dobro me sluzi oko 18 godina.......

A poslije prskanja, na fergusonu životinjica koliko hoces,od ušiju,leme, gusjenica nekakvih zelenih,smrdljivih martina i ostalog......nikada ovako
 
Matiću, čim si ponudio prskalicu, kolege odmah počele da staju u red za kupovinu. Moram prvo kupiti malo jači traktor, a pre toga koji hektar zemlje, pa tek onda stiže i ova Matićeva prskalica na red.
 
Moj je štore, a to je slično kao matićev univerzal, pa sam ga zbog toga pitao. Bilo bi dobto doći do veće prskalice i kopir grana, a možda je najbolje napraviti gimnastiku sa vučom vode i onda bi to bio bingo na lotou :ppozdrav:
 
Ja na Štorea ne bih kačio takvu prskalicu jer su mu poluge baš kilave.Na Univerzalu su dosta jače pa opet hoće da pukne, ne pitaj kako znam. 😁 Na prskalici je kačenje za 2 kategoriju a na tim traktorima za 1 kategoriju pa je i to problem.
 
Ma znam da su kilave ruke i sve kilavije su. Pazi se koliko može, ali me žurba nekada ubi, baš u prskanju. Mada bi vuča vode sve rešila, a opet nema ni puno zemlje, samo je malo vremena, pa vrućine, pa vetar i onda bude malo nervoze i jurnjave.
 
Upotreba neadekvatnog đubriva, dugi sušni periodi i kasna setva doveli su pšenicu do faze da u drugom prskanju, zaštiti klasa od fuzarioze izgleda jako loše i ne obećava sa prinosima. Pošto sam već dosta uložio u nju, neću sada odustati i pokušavam da spasem šta se spasiti može kombinacijom mikrobiološkog đubriva GRAMINO B, fungicida Duett Ultra i insekticida. Nadam se da ću bar uspeti da sačuvam pšenicu a nadam se i maloj popravci ovog lošeg stanja. Kako sam sve odradio, pogledajte u videu...
 
Možeš joj raditi šta hoćeš. Kiša bi zaustavila dalje propadanje, popraviti se nemože....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh