Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stevan_

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2018
Poruka
245
Za vikend sam posejao svega 32 ara, više na silu, nego kako bi trebalo, zemljište je još uvek vlažno, u subotu oranje kukuruzovine, morao sam prvo da prođem tanjiračom, jer berač nema tarup i plug nabira.
U nedelju tanjiranje, drljanje i setva, isušilo se za dan od vetra pa je moglo da se obradi relativno pristojno. Simonida, oko 3 kg/ar, ručna setva, nemam sejalicu, a niko i ne radi uslužno u mom kraju.
Cena setve do sada 18 000 za 32 ara.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
4.770
Јуче завршена сетва пшенице...све у свему задовољни послом, нешто је тањирано за исту, нешто орано(кукурузишта)...НПК 6:24:12 ишао у смањеној количини од ~130кг/кј...сејали наш Целуле у количини од око 140кг/кј и оригинал Басилио Ц1 у количини од 120кг/кј који је плаћен код нашег складиштара 59 динара, што није много, у односу на цене рецимо вештака...

Сад прање сејалице, мазање и смештај до следеће године. ...

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
5.896
Ja upravo počeo setvu, sve ide na tanjirano suncokretište, pođubreno je sa 3x16 150kg po kj, sad sejem apilco-debilco oko 150kg po kj, domaće seme što bi kazli, al ga neću imati dosta za sve pa će biti i nešto sitno ns40s, nešto više solehia, i možda jutro zvezdane ako baš zafali semena..

Miki44

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2018
Poruka
1.283
Danas krenuli da sejemo lg apilco na 3kj nismo dobro podesili sejalicu pa smo posejali 191kg/kj umesto 150kg/kj. Hoće biti problema oko bokorenja?

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
11.992
Treba zatvoriti ovu temu za pisanje .Bilo pa prošlo ,ima nova tema.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh