Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel utice ova kisa nekako na lemu ? Vidim u prolazu malopre na jednoj njivi gde je Ingenio na uvratinama jedno 5-6 lista sa linijama od leme, nisam zalazio dublje pocela kisica da prska. Valjda nece napraviti neku stetu dok ne prodju kise da moze da se udje u njive, taman je i krenuo stidljivo da izbacuje klas.
 
Jel trend ubačen zbog ovog varljivog vremena?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Moguće, zavisi kad je posejano,kad je dobilo kišu,koliko je nahranjeno...
Juče bio na mom solehiu i nema leme,vlat izašao 95% ali još nije cvetao.
 
Ja danas kad se nisam slogirao kad sam otisao prskati zito.Leme katastrofa i to samo na jednoj sorti KWS Modern.Nikad vise u njivu!

Na 2 mesta imam modern i na oba haos leme ima

Na jednoj njivi imam pola modern pola solehio . Znaci modern pobelio od leme a na solehiju ni jedne jedine.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel utice ova kisa nekako na lemu ? Vidim u prolazu malopre na jednoj njivi gde je Ingenio na uvratinama jedno 5-6 lista sa linijama od leme, nisam zalazio dublje pocela kisica da prska. Valjda nece napraviti neku stetu dok ne prodju kise da moze da se udje u njive, taman je i krenuo stidljivo da izbacuje klas.
Posle dobre kise leme nema.Spere je zasigurno.
 
To će sada biti velik problem kada prestane kiša i krenu boleštine da napreduju.Isti scenario kao i 2014 kada smo se bukvalno otimali za fungicide po prodavnicama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh