Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
3.045
Jel utice ova kisa nekako na lemu ? Vidim u prolazu malopre na jednoj njivi gde je Ingenio na uvratinama jedno 5-6 lista sa linijama od leme, nisam zalazio dublje pocela kisica da prska. Valjda nece napraviti neku stetu dok ne prodju kise da moze da se udje u njive, taman je i krenuo stidljivo da izbacuje klas.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.841
Jel trend ubačen zbog ovog varljivog vremena?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
3.060
Moguće, zavisi kad je posejano,kad je dobilo kišu,koliko je nahranjeno...
Juče bio na mom solehiu i nema leme,vlat izašao 95% ali još nije cvetao.

Lord Ogy

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
2.632
Ja danas kad se nisam slogirao kad sam otisao prskati zito.Leme katastrofa i to samo na jednoj sorti KWS Modern.Nikad vise u njivu!

Na 2 mesta imam modern i na oba haos leme ima

Na jednoj njivi imam pola modern pola solehio . Znaci modern pobelio od leme a na solehiju ni jedne jedine.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.919
Jel utice ova kisa nekako na lemu ? Vidim u prolazu malopre na jednoj njivi gde je Ingenio na uvratinama jedno 5-6 lista sa linijama od leme, nisam zalazio dublje pocela kisica da prska. Valjda nece napraviti neku stetu dok ne prodju kise da moze da se udje u njive, taman je i krenuo stidljivo da izbacuje klas.
Posle dobre kise leme nema.Spere je zasigurno.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
32.545
To će sada biti velik problem kada prestane kiša i krenu boleštine da napreduju.Isti scenario kao i 2014 kada smo se bukvalno otimali za fungicide po prodavnicama.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh