Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U zitu mi se pojavilo gorusice katastrofa ne mogu nikako da je se resim na jednoj parceli cime da je prskam oce li je meteor,metamark ili tezis unistiti ili da peglam necim jacim?I dali da pozurim sa prskanjem sada je u fazi dva-tri lista ili da cekam pa kada budem isao prvu zastitu tamo na prolece mart-april?
 
Evo sad mi javili cenu z Biatlon 4D. Pakovanje od 100 g kosta 2820 rsd. To znaci da je 1 ha 1410 rsd + dash.
Sekator je 94 evra/L. To mu dodje na danasnji kurs 1670 din/ha.
 
Poslednja izmena:
Ne zurim ja burazeru nego ocu da spremim sta mi treba blagovremeno. ovako ne znam ni sta treba ni koliko ni kada, zato i pitam. Necu sutra prskati sigurno
 
Sekator zadovoljava. Narocito Galijum drzi dobro. Mana ako je to mana, je sto mu treba dugo vremena da krene dejstvo vidljivo. Medjutim kako ne sejem psenicu vise ne moram lupati glavu koje sredstvo upotrebiti:bravo:

Sta Biatlon radi bolje od sekatora?
 
Sa Sekatorom radim tri godine unazad i idem hektarsku dozu(0,15 lit) na 2,25 k.j. i sve rešava.
 
Sa Sekatorom radim tri godine unazad i idem hektarsku dozu(0,15 lit) na 2,25 k.j. i sve rešava.

Uznapredovalu misjakimju i veronicu/violu ne rjesava. Samo zaustavi

- - - - - - - - - -

Koji korov bi to morao biti da se ide 70 grama? Tj full doza. Jesi ti imao vecu misjakinju mrtvu koprivu i ljubicicu da ju rjesi sa 50 gr po ha?

- - - - - - - - - -

Lane sam isao 20.3. Cini mi se, gledam da nema 0 stupnjeva
 
Oba herbicida rade na principu ALS inhibitora.
Što ne kombinujete herbicide u zaštiti od pšenice? Meni je ekstra kombinacija galenikina Bonaca plus tezis. Bonaca deluje hormonski, a tezis je sulfonilurea, odnosno radi na principu ALS inhibicije.
 
Tezis + Bonaca je isto dobro. Nama na predavanju pricaju kako Tezis skida prinos, a ja imao sa predoziranim tezisom 10t/ha, da nisam predozirao trebalo bi nastavljati stranice od prikolice:osmeh:
Radio sam sa njim 2 kesece na 3kj, nije skupo, selektivno je po psenicu a deluje razbija. Bonaca 0.75l na 3kj. Ne ostane nista sem psenice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh