Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako izgleda taj uredjaj? Ima li neko sliku?
 
Prosle godine ih bilo dosta napravili mi stetu. Ove godine sam pred kisu obisao na ukupno 15ha jecma I psenice sam nasao ukupno 4 rupe. Moze da se desi da su stvarno pocrkali od zedji :ppozdrav:
 
Kolege imam jednu pitanje za vas parcela mi je 4 kj na to radnik posejao originalnu seme sofru 800 kg to znaci 200 kg po jutru predsetvena bacena 150kg map po kj+ 50ureje po jutru sad pitanje dal u prolece povecati azot ili sta raditi molio bi vas savet
 
Prihrana je obavezna,a koliko?Pa treba da izracunas kolicinu N,neka orjentaciona kolicina je oko 160kg/h cistog N...

Ako je semenska sto si toliko semena posejao,mnogo je to gusto.
 
Kolege imam jednu pitanje za vas parcela mi je 4 kj na to radnik posejao originalnu seme sofru 800 kg to znaci 200 kg po jutru predsetvena bacena 150kg map po kj+ 50ureje po jutru sad pitanje dal u prolece povecati azot ili sta raditi molio bi vas savet

Sofru je dosta nizak,pa imas srece. Kao sto kaze Nikola orentaciono nekih 160kg po ha,mozes i 180,ali nemoj manje od 160. I ja bi radio regulator u martu ako vreme dozvoli i ne se sekiraj.
 
Kolege imam jednu pitanje za vas parcela mi je 4 kj na to radnik posejao originalnu seme sofru 800 kg to znaci 200 kg po jutru predsetvena bacena 150kg map po kj+ 50ureje po jutru sad pitanje dal u prolece povecati azot ili sta raditi molio bi vas savet

Na proleće nađeš nekoga sa 30 ovaca,puštiš ih na njivu jedno 2-3 dana,i rešio si problem.
 
Preterao si sa dozom semena,biće gusta pšenica.Treba biti oprezan sa N jer puno azota uz pregust sklop,zna da napravi veliki problem.Sejao prošle gogodine Sofru ali sa mnogo manje semena.
 
a>
Solehio setva11.10,135kg po kj

- - - - - - - - - -

20171119_150938.jpg
 
Pored toliko tegova bilo bi dobro da su i prednji dupli tockovi...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Na proleće nađeš nekoga sa 30 ovaca,puštiš ih na njivu jedno 2-3 dana,i rešio si problem.
imam ja svoje ovce 45 kom sam treba ih odneti do njive( ispod sombora je njiva)

- - - - - - - - - -

Preterao si sa dozom semena,biće gusta pšenica.Treba biti oprezan sa N jer puno azota uz pregust sklop,zna da napravi veliki problem.Sejao prošle gogodine Sofru ali sa mnogo manje semena.
znam da je preterano doza semena al radnik izasao namestio i ceraj kad zavrsio njivu onda sam ja stigao vani i pitam gde je ostalo seme kaze posejao ga jbg sad videcemo sta kako dalje ici ce regulator rasta sigurno sam neznam koliko N da bacam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh