Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LG Anapurna, setva 04.10., 145 kg/kj:

2d6l4sk.jpg


KWS Modern, setva 12.10., 120 kg/kj:

332401y.jpg


SY Ingenio, setva 05.10., 100 kg/kj:

w8suw1.jpg
 
Anapurna je moje seme,a Modern i Ingenio su kupovni... pa možda zato... Takođe imam kupovni Sorfru, a drugar ima svoju doraadu, njiva pored njive, i opet je demaće seme veće od kupovnog... Kako, zašto nisam odgonetnuo...
 
Hteo sam svugde da idem 120 do 130 kg/kj, ali prvi dan setve dok se nisam uštelio na štelovanje sejalice (uzeo sam pred setvu olt gamu 1:cool:, ispala je setva 100 i 145 kg... Razmišljao sam se dal da prođem tu gde je 100 kg još jednom , al me mrzelo, tako da je ostalo kao eksperiment...

- - - - - - - - - -
Desno moja Anapurna, a levo kupovni Modern, obe sejane 12.10, al sa različitim mašinama:

2sacj6f.jpg
 
Pitam zato sto ja a i vecina kod nas poseju Apache sa 150 do 175 kg/kj. Kosio sam u par navrata Apache koji je bio posejan sa 110 kg/kj i prinos je bio jako los kad se pogleda kakva je bila godina i prinosi na drugim parcelama gde je bilo posejano sa vise od 150 kg/kj.
Anampurnu sam posejao prvi put ove god. ali sa 160-165 kg/kj.
 
U principu preko 140 kg/kj nikad neidem, jer mislim da je to bacanje semena bezveze... Na prinos, bar u mom kraju nema veze, probavano je ranije sa tom većmo normom, ali bez uspeha... Imam drugara koji seje te količine od 160 do 180 kg/kj, ja mu vršem i znam da nema veće prinose od nas koji sejem mnogo manje norme...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh