Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Solehio, slikano po oblačnom vremenu.

jhemwh.jpg
 
Danas posle rucka imao sam vremena da obilazim psenice koje nisam od setve obisao.
Sve parcele dobile su 100 kg/kj Map-a
sejane sa 160-165 kg/kj
Sva psenica u ataru se dosta dugo borila sa suvom zemljom, tek posle onih kisa su krenule da se izjednace u nicanju.
Anampurna
791aeca680ffff2f4482770d06af3b6f.jpg

Apache
1f61d611371468d213be98878626886e.jpg

4e3ea589cdc08974c50fb420cc36a547.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iz mog iskustva možda će delovati glupo ovo što kažem ali tu samo plug i tanjirača pomažu na žalost.
 
Klasicna pojava bauljara sa komsijske njive. Pojavljuje se u suvim i toplim jesenima i dejstvuje do prvih mrazeva. Kod tebe steta je vec nacinjena i pitanje je koliko ce jos delovati. Nurel je dobar insekticid za bauljar samo je pitanje da li ce se jos siriti i praviti vecu stetu.

- - - - - - - - - -

Iz mog iskustva možda će delovati glupo ovo što kažem ali tu samo plug i tanjirača pomažu na žalost.
Zasto preoravanje? Samo 2 metra do komsije je steta. Ni sad nije kasno prevuci jednu masinu sa vecom setvenom normom.
 
Mislio sam da je oboljenje u pitanju pa zbog toga.Da kucnem u drvo nemamo bauljara pa ne znam kako ta pošast izgleda.
 
Ali obavezno porskati insekticidima i onda ponovo posejati taj deo inace i kod nas u ataru se bauljar pojavio prevashodno na njivama gde je psenica u monokulturi ili kao na slici od kolege Camel-a gde se dodiruju proslogodisnja sa ovogodisnjom psenicom!
 
Neko je postavljao slike dozatora za otrov za miseve, ne mogu nigde da nadjem
zna li neko gde to ima da se kupi
Nije baš tako funkcionalan kako na prvi pogled deluje...Ja sam koristio (pokušavao) jednom pa sam se namučio s njime i vratio se na trovanje iz dvolitarske plastične flaše...:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Neznam kako se zove niti znam gde može da se kupi...Bio sam pozajmio jednom od mindjusara...Ako saznam gde može da se kupi,javljam...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Gumotehnika Sremski Karlovci...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh