Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas ce se skidati za 15 dana psenica..
I kod onih sto su prskali, situacija je ista.
Jedino se drzi ns40, yeti, sosthene...
Kod nas su samo manji uspeli da oprskaju zbog cestih kisa.
 
ДОБРО је данас на данима поља на институту покрајински секретар Радојевије изјавио да неће пшеница бити 14 динара како се прича него ће њиховим залагањима бити повећана на 15 динара што је повећање скоро од седам посто .човек се трудио да помогне
 
I njega i onog naseg bivseg debelog clana. Satreli se kako se zalazu za poljoprivrednike.

- - - - - - - - - -

Trenutna terminska cena 17 din sa pdv. Bar se kod nas tako nudi. Ozbiljno se razmisljam.
 
Obisao danas psenice...eto njih ubrzo da se skidaju,nema ni jedne njive njive da nije zarazena,neke manje neke vise..
S obzirom da je moja psenica bila najgadnija u ataru proletos(ozbiljno sam se dvoumio da je preorem) u opste sad nije najgadnija... cak sta vise, najvise se zeleni,al ima rdje i ona..
 
U zadnja 48 sati psenice otisle u k.... , jako lose izgledaju , neke nemaju vise zelenog lista , bice klasa za stocnu hranu. Ni full agrotehnika nekima nije pomogla ,ovaj dio atara koji nije dobio kisu.
 
Radojevica mislim da sam pazljivo slusao, i uopste se ne secam da je pricao za 14-15din cenu?

Taj skup ima nekoliko mana:

Uopste nisu usaglasili kojim redosledom se sta gleda. Mi dok smo bili na psenicama vec je poceo vrsaj graska. Za vrsaj graska je trebalo biti organizovano i merenje odmah sa nagaznim vagicama za tockove prikolice. Falilo je predavanje sa rezultatima proslogodisnjih ogleda (ovi jelte nisu sknuti jos), zapazanja, iskustva. Vise sam ocekivao...
 
Не памтим да сам се скоро овако ујтру насмејао кад сам прочитао ову твоју провалу антирост а али ниси препоручио дозу:haha::haha::haha:
 
Euclide sa pocinkovanom sasijom.

65fb59712539477909de06cd5f1da8ab.jpg
828e652628ba81431f068834ee646149.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je puta prskan fungicidom?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Danas obiso faustus i modern,slikao kukuruze,a psenicu zaboravih... nalivanje u zavrsnoj fazi i kisa bi mu super dosla,,,bolesti su krenule,rdja konkretno,ali nijo toliko opasno,za sad sam zadovoljan ,samo da padne neka kisa ovih dana

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh