Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Анапурна на преласку из млечног у воштано зрење,јел' паметно радити трећу заштиту или није!?
e5129b2d4d8a683528323b524546c1bb.jpg
49a6c68dc916634490c877ebd3d052ad.jpg
 
Kod nas ima ko ce od sutra krenuti u zetvu, a mi ostali se nadamk tamo od sledeceg vikenda.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nije mogla da izdrzi vise uspravno. Ali se jos drzi, mislio sam da radim i trecu zastitu ali sam odustao. A skoro sve ostale su kao i kod komsije, pozutele jos pre 10ak dana.


f4f987650f1de0d8a0660ca8307ec048.jpg
64b9825ed8d42e6a95f0abe5382a9297.jpg
ae8cb6b12401cf588bb6fcec3dc9ddef.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Solehio. Ne pominji mi rec padavine! Pocne zivac na oku da mi se mrda, cak ni petake za poslednju ocenu pitam sve druge meteoroloske elemente osim padavina!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja neznam ko je ovde lud ili sta,ti kukas za padavinama,a kod nas u ataru,takvog zelenog zita niko nema.
 
Kis mozes da verujes na rec,a i ne moras,modern i faustus na istoj parceli od 2ha,takodje ovako izgledaju,a zemlja pukla od 5-10cm,ni meni nije jasno sta ih drzi jos...
 
Iskreno, ni ja ne znam kako je jos uvek zelena, a sve ostale odavno zute. A ne znam tacan podatak za PN sto se tice kise, mislim da od polovine aprila najvise palo 8l, ostalo po 2-3l sto se nije ni osetilo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Infuzija je drži (dobra njiva, agrotehnika, te male padavine i jutarnje rose), džaba velike padavine i vlaga kad spoljna temperatura preko 30c, veliko isparavanje i mala provetrenost useva dovodi do kuvanja i potparavanja useva i samim tim odumiranja listova i ubrzano sazrevanje (normalno tu su i bolesti), ako pogode ove kiše u najavi i temperature sledeće nedelje sve će riknuti, kod mene pšenice su u zadnje vreme stalno dobijale neku kišu (oko sela) i sve prinudno zre zbog isparavanja i visoke temperature bez obzira na datum setve, normalno da ima uticaj i ekstremna suša koja negde i dalje traje a i agrotehnika i kondicija njive, mene dodatno ubija još što imam oko 70% polegle pšenice ali no.
 
Mora da mu je sejacica od 4m pa se siroma zabunio posejao jednu u komsijsko.Kao sto ima jedan gazda kod nas nema kome nije odorao po 2m i kad mu kazes jbg orao sam nocom pa nevidi,a plug 4 brazde pa nemogu bas jednu brazdu lepo da odorem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh