Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa vama psenice extra izgledaju , mojima ni wd40 ne moze pomoci ,prskao 2x , prvi falcon i sekator drugi put fastac i duet ultra.

A ovu sam slikao kad sam u obilazak isao ne znam cija je njiva, vidi se da je prskano skoro ali ...


c3ef255c9937a73afbb864faddfa7bb2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako se ostvari ova prognoza za petak i subotu 34-35 C msl da cu ja moju psenicu raditi za 15 dana. Vec je presla u vostano stanje. Brzo ce da sazri. Dva prskanja je imala ali je i rana sorta. Zrno je dobro naliveno ali videcemo sta ce vaga da kaze.
 
Ove zelene sa slika su dobijale dobru kišu tu nema neke filozofije, a ove žute su takve usled nedostatka vlage ,prskanje može malo da utiče ali ne preterano.I kod nas žita menjaju boju jedna dobra kiša bi donela poboljšano nalivanje, ali se sad već može reći da od rekorda nema ništa ,slična situacija kao prošle godine.
 
Koliko vidim kod nas ovako zelenih nemaaaaa. Obisao malo danas kada se ne radi. Ječam izuzetno tvrdo zrno, kao da je 3 jul. Psenice prilicno zute malo samo stablo zeleno. Smatram da je rod otisao u majcinu.
 
Avenu.Rana sorta ,posejana u prvoj dekadi oktobra na pesku .Malo padavina u aprilu i maju ,skoro da je sazrela ,zrno je dosta sitno.Deluje kao da nije sortno čisto ,vide se klasovi koji "štrče" izdad većine.



 
Žestokosmo naebaliBilo je kiše početkom aprila i 16 maja oko 25 litara ,sve ostaloje bilo 2-3-5 litara koje nisu padale u celom ataru.
 
I kod mene krece zetva za vikend ,jecmovi i avenu spremni ko zapeta puska,o prinosu za koji dan

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ako nastavlja ovo pakleno vreme bez kise, pocetkom sledece nedelje neki ce kod nas krenuti sigurno za zetvom. Ima zita gde vise ni slama nije zelena. Sto kaze daner ni wd 40 vise im ne moze pomoci.
 
I kod nas je ista situacija. Nikad do sad nije psenica ovako rano prispela, ali bas nikad. Naprosto je samo od jednom presekla vegetaciju posle onih kisa. Jel bilo nesto u toj kisi ne znam, ali da je uticala jeste. Kod nas ce biti problem jer ce psenice i repice stici u isto vreme.
 
I kod nas je ista situacija. Nikad do sad nije psenica ovako rano prispela, ali bas nikad. Naprosto je samo od jednom presekla vegetaciju posle onih kisa. Jel bilo nesto u toj kisi ne znam, ali da je uticala jeste. Kod nas ce biti problem jer ce psenice i repice stici u isto vreme.
2000 god kad smo kupili kombajn, zetva psenice je kod nas pocela 15 juna. Tako ce i ove godine, mozda i dan-dva ranije ali to ce biti peskovi.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
I po meni nemora da znači ako žetva kreće ranije da će i rod biti katastrofalan...ima nekad u julu skidaš loše prinose,bar se dešavalo i tako...:sta:
 
Misljenja sam da one psenice koje su do skora izgledale rekordno na oko sada nece toliko podbacito,tesko da ce biti rekorda ali bice u proseku sigurno

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh