Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
on je jeftiniji 12-13e

- - - - - - - - - -

rekao sam kosticu da radimo sa granstarom ove godine
[h=2]DuPont™ Granstar® PRO 75 WG herbicid i ako ima prilepace da doda tomigan/stockplus/lodin.

Ova kombinacija ga izadje 130e za 40-50ha tj 220 din po jutru
a sta mu ostane moze da oprska suncokret protiv trave.
3e po ha izadje i cisti sve. osim prilepace koje kod nas i nema.
a ujedno i 3e po ha ga kosta i prskanje suncokreta tj 3.5e po ha

a sta cemo za fungicide ne znam, nesto od strobina verovatno+ nesto.
u dosta losem je stanju psenica trenutno, nema padavina snega a javljaju minus i dalje





[/h]

Gde ima lodina za 12-13e?

Koliko ide Granstara po hektaru i kolika mu je cena?
 
Sad sam gledao cene na netu. Paket 3l Sekatora+10l falcona izadje oko 550eura a uradi se 30kj
A kombinacija koju ja godinama koristim
Lodin+matmark+acanto izadje
240eura + 450eura
 
Doza od 1 do 1,5 dl/ha.Prošle godine u ovo vreme plaćao sam litar 7.900 a koliko će sada biti videću.Da li volim brendiranu hemiju ili ne nije bitno.Bitno je da završi posao kako treba.
 
Sekator koristimo vec godinama i za psenicu i za jecam jeste skuplji ali odradi posao odlicno. Prilepaca mu promakne samo gde ne oprskas :osmeh:
 
laudis je bio van sezone 2100 :D ih maticu na kraj srca si. samo hocu da kazem da nekada treba paziti malo moze da se ustedi koji dinar :D kupite gde hocete to mene ne zanima niti ulazim u to. Samo hocu da kazem da imaju jeftinija resenja jednakog ucinka ako ne i boljeg.

gore sam stavio racunica 3e po ha ili 9e po ha nije isto. to je na jednom prskanju jednom sredstvu. umesto 6000e platite 2000e. ako to nekom smeta evo vise necu reci ni reci

kao sto je syngenta izbacila sada volim targo. litru dok sredsta napravi se za 57e , a kod njih ispod 100e nije. pomesali coragen i abamektrin
 
To znaci da sa litrom uradis ok 11kj.
7900.00din/11=720 dinara po kj. Jedno od kvalitetnijih sredstava na trzistu
Nek iznese neko racunicu od tih jeftinijih sredstava,a da ubija sve korove kao i Sekator OD.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh