Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A šta primenjujete od herbicida u pšenici ako kasnije izbije sirak pošto on voli da ugreje pa onda kreće?
 
Jasam takođe išao sa Eskortom plus umesto Dueta, isto planiram i ove godine.

- - - - - - - - - -

Da li neko koristi Adamine fungicide Bamper i Zamir?
Koristio sam predprošle godine. Bamper-p je vrhunski fungicid uverio sam se lično, pšenicu(domaća sorta) je u proleće zahvatila rđa a posle desetak dana kao da to nije bila ta parcela.
 
Da li neko koristi Adamine fungicide Bamper i Zamir?

ima i bumper p od adame fungicid za psenicu dobio sam ponudu ali nista ne znam o njemu kako se pokazao ima li neko iskustva sa njim?

nikad nisam ni spomenuo metmark i sekator vec stvari identivne sekatoru ili bolje a cenovno jeftinije, kao npr za arkan.

Maticu umesot dueta ultra imas ceres od galenike odlicno odradi posao a jeftniji bar 10e po litri zaboravio sam koje su bile cene
 
Ceres mi je nuđen po 4.800 rsd/l a nisam od juče u poljoprivredi da ne znam o aktivnim materijama,proizvođačima i prodavcima.
 
Ja cu prvi tretman nesto kvalitetno (acanto,artea,falcon) jedino sto bi u klasu nesto jeftinije,ali da ima stay green efekat kao Amistar,mislim da znaci za hektolitar.
 
Kolege ja imam 6 hektara sto nije mnogo i hteo bih da odradim kvalitetno prskanje. Icu u 2 prskanja pa bi voleo pomoc sta da odradim, cena nije u prvom planu. Narocito me interesuje kada da primenim Slavol i kada dodajem Ureu za prehranu preko lista. Prosle godine sam platio komplet prskanje a ove idem sam.
 
Kolega sve te šećerne vodice poput slavola i rastopina uree, ja en bi radio da sam na tvom mestu, tj. radio sam godinama sa tim i nikakvu razliku nisam primetio i kad nisam radio.

Što se tiče zaštite ovde ti je navedeno dosta preparata, koji god da odaberes verovatno nećeš pogrešiti...
 
Kolega sve te šećerne vodice poput slavola i rastopina uree, ja en bi radio da sam na tvom mestu, tj. radio sam godinama sa tim i nikakvu razliku nisam primetio i kad nisam radio.

Što se tiče zaštite ovde ti je navedeno dosta preparata, koji god da odaberes verovatno nećeš pogrešiti...
Mislio sam da uzmem Bayer-ov paket plus. Falcon i Secator ali ne znam sta ide u prvo prskanje a sta u drugo. Ucim se polako.
 
Falkon i Sekator ti ide u prvo prskanje... Od Bayer-a u drugo Prosao, ili možeš i Duet Ultra, Excorta Plus, Zamir... Ima ih dosta...
 
samo jedan,mozes da dodas secernu vodu po zelji,u prvoj turi prskanja jedno ti je fungicid a drugo herbicid i moze da se mesa da nebi dva put gazio bezveze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh