Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
free image hosting
imgurl
upload jpg
Da li mozda neko zna o cemu se ovde radi, nesto kao da jede psenicu?
Da li su misevi?
A na trecoj slici se vide tragovi ptica....
Ovog ima samo gde psenica nije prikrivema snegom, na nekim mestimaa ispod snega je odlicna.
 
Nesto slicno sam video dok je jos bilo snega na 1-2 njive pored asfalta. Na 2-3 mesta je bilo nekih krugova precnika ne vise od pola metra gde nije bilo snega i tu sam video 15-20 fazana kako ceprkaju po zemlji.
 
Sto cekas da se otopi? Jel veliki sneg?
Ne praktikujem primenu po snegu iz vise razloga :
- Ispod snega zna da bude mokro.
- Kada se sneg topi djubrivom stvara se hladna voda koja moze da osteti biljku.
- Kad izazovemo naglo topljenje snega moze da dodje do "zabarivanja" zemljista ako je prethodno zasiceno vlagom, zemljiste sa jakom koncentracijom vlage izmrzava i ostecuje biljku.
- Hladno je i nema transformacije ureje u oblike dostupne biljci.
Jednostavno treba je pustiti da odspava svoj zimski san. Ima jos razloga, a ovo su neki od njih.

P.S. Prosle godine sam prihranio ujutru po mrazu, a zemljiste je bilo vlazno i sutra dan kad sam otisao na njivu urea se kompletno otopila.
 
Kosuticu ili ako jave neku kisu da je sigurica pobacati,a za zurbom nema potrebe i ovako je manjak vlage.
Ja sam hteo da bacam djubre i batalio sacekacu da se otopi sneg ne vide se stalni tragovi a otopljenja nema jos neko vreme.
 
Mnogi će reći da sam budala ali danas išao i izvadio uzorak za N-min analizu, od 0-30 išlo malo teže zbog smrznutog zemljišta ali se uradilo, snega ima tek toliko da ga ima (3-5cm) a pšenica se drži nekako, ima oštećenja lisne mase i nimalo joj neprija ova hladnoća više, mislim da je malo gladna ali će vidimo šta kaže analiza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh