Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cale i komsija su u subotu posejali Ingenija oko 125kg/kj,pa zadrljano,a prethodno je 2X potanjirano teskom tanjiracom.
 
Sejete sejalicom pa opet morate da zadrljate,kakve su to sejalice?Cikloni:osmeh:

Koliko potrosite goriva da spremite hektar za psenicu,od oranja do setve.Pitanje je vezano bas za setvu zitarica,ne za kukuruz jer tad je lakse,oranje izmrzne.
 
Mora nečim proći posle sejalice jer nema nagazne točkove i branu pozadi a sejalica je sa diskovima.Ja ne orem za pšenicu,samo tanjiranje.
 
Bas komentarisem isti problem danas. Psenica je postala najskuplja kultura za uzgoj posle repe. 3 prskanja prosle godine 2 od bolesti i jednom od insekata, a neretko bude i 3x od bolesti. Nekad cak bude i u kasnu jesen prskanje. Pa koliko puta se sprema drlja baca vestak 3x (nesto se razmisljam da probam da samo u prolece bacim ureu punu dozu i kraj)
 
Kakva su vam iskustva ja sam do sad za psenicu uvek prvo bacao vestak na kukuruziste pa orao drljao i sejao ali posto vec dva dana duva vetar razmislam od jutros da krenem da orem pa na oranje da bacim vestak koji cu podrljati i posejati posle...
Da li da radim tako?
 
Ne bih to radio djubrivo ce oticu duboko i nece odmah biti pristupacno biljci,uzori podrljaj baci vestak setvospremiraj i sej ili kakvu vc mehanizaciju imas,time ce djubrivo biti u dodiru sa samim semenom a to ti i treba.
 
Znam da je dobra,sejao sam je dve predhodne godine.
Kupio sam u tvom komsiluku,kod Ace u "Rataru".
 
20161018_125918.jpg


- - - - - - - - - -

642302510410128.jpg


- - - - - - - - - -

20161018_125939.jpg


- - - - - - - - - -

danas malo usluzno tanjirao
 
0b51bf3bdda9de86302f032d7eff4d54.jpg
Teska tanjiraca ,odmah iza nje laka drljaca,jos setva i jedno drljanje posle setve.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Morali smo da skinemo sejalicu sa rotodrljače.Još je vlažno kada se radi u kombinacji sa RD ,bez nje ide dobro.



 
Pujol ove godine su dobri uslovi za setvu pa može i ručno lepo da se poseje.Kada se godina okrene kontra pa se seje u suvo i tvrdo onda se igra pipirejka da bi se seme zatrpalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh