Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo nije direktno na oranje spremac ili.....

Dobra Rakovica 2003-2006 god?
 
Danas nabacano ciklonom ingenio i 16:16:16 direkno na oranje koje je rastopila kisa i zatanjirano,ispalo extra,a nikad lakse odradjeno.
 
Danas dobavio sjeme, poslije vikenda u sjetvu.

08162412307427069305.jpg
 
Uspeli danas da spremimo I posejemo 3,5ha sorte Ingenio I Sobred setvena norma 220kg/ha. Ako nas posluzi vreme sutra spremanje ostatka I nastavak setve.
 
Evo moje skromne parcele pod psenicom, ipak jedine za ovu godinu. Oko 1.5ha pod Ingeniom, prva reprodukcija(selektirana trijarom Made in Austrougarska - 1918 ), zasticeno onim Agromarketovim, crvenim, tecnim sredstvom. Posejano cirka 2.5kg po aru, u pripremu baceno 200kg/ha 20:20:0. Oranje i dva prohoda spremacem, predusev je, ocigledno, kukuruz. Platio sam setvu, neka Kuhnova sejalica od 3m sto seje dvorede je u pitanju, seme je skroz zatrpano, i bacio je onoliko koliko sam hteo. Sta znam, videcu kako ce da nikne, da ne kazem odmah da sam zadovoljan. Posle sejalice kembridz, i toliko njoj od mene do februara meseca.
2en5277.jpg

10z3d5c.jpg

30ua2cj.jpg

fbl5jm.jpg

2evgdud.jpg

2mpn7r7.jpg
 
Ja nisam ni krenuo a vi ce da posejete.Kod mn jos blato sad pocinje neki vetar a i ono sto mi bilo spremno nabila kisa,beton.
 
https://www.facebook.com/ztepic/posts/10207431044516348

anapurna spremna :) tretirano yunta quatro tj lamardor i gaucho :) stavio sam duplu dozu lamardora jer radim prijateljima a i komsiji koji je star i stipsa :D on je rekao znas ja ne bi tretirao psenicu vec bih zaprasio :D

36 din po kg nije ni puno para

nego jedno pitanje danas sam racunao komsiji za simonidu... kaze on bi posejao nju oko 180 kg po jutru , ja rekao ni slucajno. i uzeo da racunam i racunica kaze 148kg je gornja granica za simonidu, seme je odlicno, ja mu tretirao

jos uvek nisam video tako dobru psenicu ali ... hektolitar 82 83 . i lepa je na oko, sve sve dobro ali dzabe kad ne moze da rodi dovoljno da bi bila bar malo isplativa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh