Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A odbij jos 4-5000 a nije toliko . nek je cisto 55000 sa jutra.
E sad preracunajte zaradu ko nije bacao djubar i radio hemijom da vidimo sta je bolje.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
RACUN CENE PSENICE

zakup zemlje (arenda)
rasturanje djubriva
osnovno djubrivo
tanjranje
setva psenice
seme psenice
valjanje kembridzom
trovanje miseva dva puta
otrov za miseve
Prva prihrana(rasturanje djubriva)
djubrivo
druga prihrana (rasturanje djubriva)
djubrivo
prvo prskanje od trave i bolesti
herbicid insekticid fungicid
drugo prskanje od bolesti
fungicid i insekticid
osiguranje useva
vrsidba
prevoz

Ako sam nesto zaboravio nek me neko ispravi a cenu usluge djubriva semena hemije nek svako sebi izracuna !

- - - - - - - - - -

Moja zemlja,kolika je amortizacija po jutru ? I sta to jos ima itd?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Znaci da tvoja zemlja nekosta nista?
 
Seme kupljeno anapurna 160po kj kostalo 4800din...dva tanjiranja 12l nafte,4puta rasipac i 3puta prskalica neka je to 10l nafte po kj ukupno. 10l kombajn po kj. I prevoz cele godine djubrivo,kraina za vodu,roba u silos neka bude 10l po kj. Za celu godinu. Znaci 42p 140din dodje mu 5800din po kj. Osiguranje jos 600din po kj. Zastita 3puta herbicid, fungicid 2x i insekticid oko 5000po kj. Djubrenje 13000po kj. Znaci sve ukupno 30k dinara za kj. Sto mu dodje 1660kg kosta proizvodnja bez zakupa po ceni psenice od 18din.

Nada poslednja umire.
 
Daner,po tvojoj racunici,i sa 10din/kg bi bilo zarade
Ne racunas poreze na tu zemlju,doprinose itd. Ja sam imao odlican prinos,ali ne ostaje ni blizu tome sto si ti izracunao. Realna cena je 20din!
 
Seme kupljeno anapurna 160po kj kostalo 4800din...dva tanjiranja 12l nafte,4puta rasipac i 3puta prskalica neka je to 10l nafte po kj ukupno. 10l kombajn po kj. I prevoz cele godine djubrivo,kraina za vodu,roba u silos neka bude 10l po kj. Za celu godinu. Znaci 42p 140din dodje mu 5800din po kj. Osiguranje jos 600din po kj. Zastita 3puta herbicid, fungicid 2x i insekticid oko 5000po kj. Djubrenje 13000po kj. Znaci sve ukupno 30k dinara za kj. Sto mu dodje 1660kg kosta proizvodnja bez zakupa po ceni psenice od 18din.
Nada poslednja umire.
Na kojoj to planeti je Anapurna mogla da se kupi po 30 dinara kilogram?Cena je bila oko 53 dinara u proseku.Jel moze kopija fiskalnog i ime te firme,mozda bih ubuduce tamo kupovao seme.
 
Poslednja izmena:
Гориво х 3 се рачуна. По део за трошак машине, амортизацију и шофера.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Moj predlog da vi svi uzmete i date svoju zemlju daneru, te godine kad treba da sejete žito i to po 200€/kj :ppozdrav:
Vi umesto minusa ili 0 imate 200€ u džepu bez maltetiranja, a on umesto 500€ ima 300€ i da ga častite u kafani :haha:

Ja već ozbiljno počeo da razmišljam za sledeću da se prvi javim :haha:
 
Ukupna ulaganja 75000 do 80000 po ha,od zakupa,djubrenja,nafte,semena,hemije do kombajna....:ppozdrav:
Oranje, spremanje, vestak 3x, prskanje 3x, valjanje 2x, transport, hemija, zakup(100e/ha), placena setva, placena zetva, svoje seme po prodajnoj ceni. Kosta me psenica ove godine tacno 75 400/ha. Koliko ce da ostane za mene videcemo, cuvacu je pa ako cena bude dobra kasnije, prodajem sve i kupujem gotov koncentrat i zdravo.
 
Mozda sopstvena dorada nekog od forumaša je 30 dinara? Uvek u mojoj računici kalkulišem i cenu arende, koju ne plaćam na mojoj zemlji (drugu i ne radim), pa ako je sam u minusu, ipak sam u minusu za cenu arende.
 
Evo ja sam bacio po jutru 450kg djubra koji me je kostao 17000 din.dve zastite insekticid i berbicid oko 5000 din. Seme moje al nek je i to 2000 din. 20 l nafte vrsidba tanjiranje i setva znaci 3000 din.
Moje ulaganje 27000 din/kj

Rod 48m/kj
48x1800= 86400
86400-27000= 59400 din cisto po jutru



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Moli Boga da ovo ne cita Vucic inace ima da mu budes ministar za finansije i poljoprivredu u isto vreme.
Svaka ti cast ako si mogao da se uklopis u 20 litara nafte (ili cega vec) i ako si vestak uspeo da nadjes po tako maloj ceni, a o zastiti necu ni da pricam.
Uglavnom pazi da ti ne stigne poziv :ppozdrav:
 
Aj kod mene da vodis proizvodnju sa tim ulaganjima sve preko 3.8 po jutru je tvoje,ispod 3.8 t po jutru penal po kg 18 din :osmeh: svima lepo ako je tako,meni se izgleda digitron pokvario odoh da kupim ja malko nesto zaradio ili na nuli u prevodu bolje da sam spavao,ako ovaj novi ne izracuna bolje.:ppozdrav:
 
Na kojoj to planeti je Anapurna mogla da se kupi po 30 dinara kilogram?Cena je bila oko 53 dinara u proseku.Jel moze kopija fiskalnog i ime te firme,mozda bih ubuduce tamo kupovao seme.
Tako je , cena je kada hoces da te osisaju ta. Licno sam nabavio seme kod Lakatus Bogoljuba u Elemiru covek ima selektor i doradu sigurno 25godina i uvek ima semena koje je za dalju prodaju.

Nada poslednja umire.
 
Tavanac Anapurna?
Jeste tavanac anapurna.

Mislim budimo realni ljudi koju kolicinu semena kupimo original semena. Velike firme rade sa tavanskom robom samo sto to onda bude upakovano pa pise C1. Mada kolimo se secam prosle godine dosta forumasa je pisalo i kacilo slike sertifikata semena gde je pisalo C2.
Sto se tice arenda i zakupa tu svako ima svoju matematiku. Samo znam da meni na mom proseku od 3450kg po kj ostane jako malo zarade ove godine od psenice.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh