Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam video već kukuruze 2012-e bez klipova,a soja dala ipak na kraju(njiva pored) 700 kg./kj. pa ti vidi o čemu pričam...:cvetic:
 
Ali čoeče ovo je lutrija...dok pšenica,uljana repica daju neki siguran rod pre ovih vrućina,normalno ako se uradi kako bog zapoveda...:ppozdrav:
 
Ja moj plodored sam zamišljao kukuruz-soja-kukuruz-soja pa tako u nedogled ali ova godina me bacila na razmišljanje da cepnemo mi to na 4 dela da ubacim i pšenicu i uljanu...Manji je rizik jbg...:ppozdrav:
 
Plodored ipak ne utice na vremenske prilike. Moze zito na zito da da rekord ako se potrefe vremenski uslovi.
 
Poenta je imati bar 3 razlicite kulture.
Lepo rece jedan covek iz okoline SU, kaze od suncokreta nikad ne zaradimo ali ako godina izda on izvadi prosek a u dobroj mu oprostimo sto nije doneo neku zaradu.

Svima je najlakse soju seme svoje, djubriva ako neko da 100kg/kj ili ni toliko i hemija je najveca stavka.
 
Evo ja malo da pobijem ove što obaraju rekorde. I kod mene će moisson u penziju. Sejana pšenica na pšenicu, prinos za ponos 26m po jutru...!
 
Samo da upišem rezultat za NS40: 3100kg/kj sa 11.5% vlage, 3.3 primese i 77Hl...
 
Poenta je imati bar 3 razlicite kulture.
Lepo rece jedan covek iz okoline SU, kaze od suncokreta nikad ne zaradimo ali ako godina izda on izvadi prosek a u dobroj mu oprostimo sto nije doneo neku zaradu.

Svima je najlakse soju seme svoje, djubriva ako neko da 100kg/kj ili ni toliko i hemija je najveca stavka.
E tako ti je u mom kraju.Stim sto suncokret donosi pare a kukuruz je kesa i seju ga samo retki i to zbog plodoreda.Jedan od tih retkih sam ja.Najvise ulozio u njega i vremena i para i bice toluzina samo.

- - - - - - - - - -

Elem u psenicu sam najmanje ulozio a kolki je prinos neznam jer sve ukupno na kraju predajem.A bilo je oko nekih prikolica ipo jednoosovinka sa daskama po h.Mislim da je oko nekih 6 t po h.Hektolitar preko 80.Sorta Farineli prva reprodukcija.
 
Voleo bi da neko od kolega koji su dobro prošli sa pšenicom tj rodom napišu dali su i koliko zaradili po kj-Ha novaca?Da uzmemo u obzir cenu od 18din znači sad da je prodate ,ne lager pa dogodine Hvala.
 
Ja moj plodored sam zamišljao kukuruz-soja-kukuruz-soja pa tako u nedogled ali ova godina me bacila na razmišljanje da cepnemo mi to na 4 dela da ubacim i pšenicu i uljanu...Manji je rizik jbg...:ppozdrav:

Ja sam samo vrteo zito i suncokret,pa su mi pali prinosi suncokreta i to dosta. Sad radim zito,suncokret,uljanu i kukuruz. A planiram da ubacim i grasak,ove godine su kod mene dvojica extra prosli.
 
Evo ja sam bacio po jutru 450kg djubra koji me je kostao 17000 din.dve zastite insekticid i berbicid oko 5000 din. Seme moje al nek je i to 2000 din. 20 l nafte vrsidba tanjiranje i setva znaci 3000 din.
Moje ulaganje 27000 din/kj

Rod 48m/kj
48x1800= 86400
86400-27000= 59400 din cisto po jutru



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To mu dodje druze 5800kg po kj

Nada poslednja umire.
Сад видим да ми изгледа комп полудео,дал' од сунца или од мале цене жита :osmeh: али не видим целе поруке,било како било тај метар је 100кг,хвала!...елем ни своју поруку не видим целу па да поновим... скинути ЕУКЛИД дао 5250 кг/ха,са сетвеном нормом од 200 кг/ха,предсетвено му бачено 200 кг/ха НПК,у фебруару УРЕА 300 кг/ха,прихрана фолијарно у комбинацији са Секатором,хектолитар му био 81,а влага око 10%.
 
Evo ja sam bacio po jutru 450kg djubra koji me je kostao 17000 din.dve zastite insekticid i berbicid oko 5000 din. Seme moje al nek je i to 2000 din. 20 l nafte vrsidba tanjiranje i setva znaci 3000 din.
Moje ulaganje 27000 din/kj

Rod 48m/kj
48x1800= 86400
86400-27000= 59400 din cisto po jutru



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ovako dobar racun ni direktor sirovinskog sektora secerane MK nije izneo!
A gde je tu zakup zemljista amortizacija masina itd.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh