Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas probali ali visoka vlaga 17%
19247983_1562600617084318_6761771335754916361_n.jpg
[/URL][/IMG]
 
I ja sam juce obrao bostan..postigao sam licni rekord,nikad manje,nisam jos sve predao ali necu nateci 25 meteri po kj..u indjiji je katastrofa,skidaju ljudi i tonu po kj,dobili smo 48 litara pre neki dan a od toga 40 kila leda..vise srece sledece kolo..
 
Savet potreban
ako neko zna i hoce.
Psenica koja je planirana za seme juce imala vlagu 9,9
Dosad nisam imao iskustva sa tako malom vlagom.
Iz prica rekla kazala ,jedni kazu sej to slobodno
drugi kazu da ce zbog tako male vlage imati smanjenu klijavost.

Pa ako neko zna iz strucnog ugla ili licnog iskustva neki komentar.
 
Savet potreban
ako neko zna i hoce.
Psenica koja je planirana za seme juce imala vlagu 9,9
Dosad nisam imao iskustva sa tako malom vlagom.
Iz prica rekla kazala ,jedni kazu sej to slobodno
drugi kazu da ce zbog tako male vlage imati smanjenu klijavost.

Pa ako neko zna iz strucnog ugla ili licnog iskustva neki komentar.
2012 Sam ostavio Arlekin sa 8.7 vlage i 67 hektolitrom za seme,rodilo je sledece godine 8 T/ha i hl bio 81.Mislim da tu nema pravila .
 
Olalija ili shale koji li je divanio pre nekih mesec dana o nestajanju bokora psenice,da li je to patuljavost psenice ili sta vec,koje ste seme sejali?
Elem,danas smo dosli do zakljucka da je u pitanju apach,isti potez agrotehnika bla bla nebo i zemlja razlika izmedju tog mog apacha i ilica recimo kojeg sam sejao..prinos nigde nije za pricati ali na drugim njivama imam bar slame..gde sam sejao apach tu je bas bas katastrofa..nikad nisam ni blizu imao ovoliko mali rod..sa danasnjim jedva 21 meter,ni za kiselu vodu..zato cu sad da raspalim rostilj i kotlic a mozda nesto i okrenemo i da se napijem kao taras buljba..
A tek kuruzi po ataru..ajao..led mu je je..o sve po spisku..

- - - - - - - - - -

Prosecna potrosnja mog zmaja juce bila 5.72 l po kj..ko upaljac bogte..doduse ko da je radio u leru..al nam je jebo mamu,em se sprema oluja em nema zita a on se gasio na svakih 20 min,menuali filtere,jeli sto se nejede da bi jutros ustanovili da je do slavine,samo nju nismo nocas skidali jer je bio pun nafte,pa gde bi snjom..
A da ide ko leksikon,ide i bolje..komsije ce skotati foru..
 
Ha ha ha..razliku u potrosnji smo vec popili..
Danas nisam i kombajnu neg u transportu pa ima vremena za divan na forumu i pun rucni frizider piva..i bas mi lepo..
 
sremac84, hajde kad budeš pravio taj kotlić ili roštilj, pozovi forumaše. Baš sam nešto oslabio u zadnja 2 meseca :ppozdrav:
Kad već Milovan iz Vršca ne zove :haha: haha.
 
Poslednja izmena:
Olalija ili shale koji li je divanio pre nekih mesec dana o nestajanju bokora psenice,da li je to patuljavost psenice ili sta vec,koje ste seme sejali?
Elem,danas smo dosli do zakljucka da je u pitanju apach,isti potez agrotehnika bla bla nebo i zemlja razlika izmedju tog mog apacha i ilica recimo kojeg sam sejao..prinos nigde nije za pricati ali na drugim njivama imam bar slame..gde sam sejao apach tu je bas bas katastrofa..nikad nisam ni blizu imao ovoliko mali rod..sa danasnjim jedva 21 meter,ni za kiselu vodu..zato cu sad da raspalim rostilj i kotlic a mozda nesto i okrenemo i da se napijem kao taras buljba..
A tek kuruzi po ataru..ajao..led mu je je..o sve po spisku..


I olalija i ja smo o tom problemu divanili... Objašnjenje jkoje smo dobili je da - - - - - - - - - -

Prosecna potrosnja mog zmaja juce bila 5.72 l po kj..ko upaljac bogte..doduse ko da je radio u leru..al nam je jebo mamu,em se sprema oluja em nema zita a on se gasio na svakih 20 min,menuali filtere,jeli sto se nejede da bi jutros ustanovili da je do slavine,samo nju nismo nocas skidali jer je bio pun nafte,pa gde bi snjom..
A da ide ko leksikon,ide i bolje..komsije ce skotati foru..

I olalija i ja smo o tom problemu divanili... Objašnjenje koje smo dobili je da je ta pšenica zaražena sa virusom, a da je primarna zaraza nastala u jesen, a manifestovala se u proeće, negde u rtanoj fazi negde pred zastavičar... Zašto je do toga došlo n iko nemože sa sigurnošću da nam kaže, ali nažalost šteta je velika...

Ovo na snimku sa prethodne strane 14 po kj, Olalija je malo bolji prinos imao 18 po kj, sve je sorta Ingenio, sve naša dorada...
 
Никол, обишао данас, а сутра скидање, ако комбајнер буде вољан. Сваки клас око 50-ак лоших зрна.
399c96322dde9715f05495eddb479f72.jpg


Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока
 
Juče urađeno 1.5kj ingenija, prinos 5140kg, vlaga 11.6, hl 78, kako nije bilo kiše ja sam zadovoljan. Kasno je bilo pa nije moglo da se još uradi, nastavak verovatno sutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh