Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako nema znakova bolesti bolje je ostaviti za kasnije i produžiti vreme pokrivenosti do prskanja klasa. Verovatno nema bolesti jer je suvo vreme, odnosno nije nešto vlažno, onako kiša-sunce-kiša-sunce. Ja ću još da sačekam mada može da se uradi prskanje od korova uz dodatak insekticida jer sam video na par mesta nekih buba (crne sa crvenom glavom i ne znam koja je).
 
Sta mislite vredi li sada na psenicu izvlaciti svinjsku osoku drugar ima farmu svinja,a kaze nema vise gde da izvlaci i jos koji dan i pocinje da mu prelivaju bazeni pa se razmisljam sta da radim da je ne pregorim?

Kao sto Montoja rece iskljucivo pred kisu. Kad nas u ataru sam naleteo na jednu koja je pre 10-15 dana radjena sa osokom,list sav osuren i zut.
 
tRyBoxv.jpg
[/IMG]Ingenio, posejan 31.10. bez predsetvenog djubrenja, u januaru 100kg uree i u martu 100kg ana
4Fmik9C.jpg
[/IMG]Euclide, 15.10. setva, 100 kg 16:20:0 predsetveno i u januaru 100 kg uree, ovde gde se providi je peskovito ali nije toliko lose.
 
Meni djavo nije dao mira, vise nisam mogao da cekam kisu, danas na deo bacio drugu prihranu an 100kg/kj i presao branom preko nje... a ostalo ce cekati neku kisu pa sta bude

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh