Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio, setva 15.10. Isprskao jutros Cerone-om, 1l na 1.2ha sa 330l vode. Racunam da kasni malo vegetacija, te da nije kasno za ovaj korak.
3fe4c2a15144af1fdba63c4237156784.jpg

Do medje sam slabo bacio prvu prihranu, moracu ovih dana rucno da dodam.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ala se crni ova vaša zemlja,tu baciš dugme,nikne rajsferšlus.:bravo:

- - - - - - - - - -

Petre,pa ja mislim da Cerone može još jedno dve-tri nedelje,sigurno?
 
Rekose da treba pre, da ne bude kasno posle a i voli hladno vreme - kod mene lepo zahladnelo. Ko zna da li ce mu se za dve nedelje ugoditi svi uslovi, sta ako budu duze visoke temperature pa prodje rok za njegovu primenu. Hteo sam da kupim onaj BASF-ov, kudikamo je jeftiniji, al' on valjda ide sa mnogo manje vode po ha. Eto cika Aco, jos jedna nepovoljnost za nas sto nemamo lepe zelene traktore i GPS Interkuler lambde sonde. :(

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Pa generalno nema direktne nego je meni to neka granica da li da ubacujem fungicid sa herbicidom, jer nema simptoma bolesti za sad. Prosle godine u ovo vreme je bila malo veca psenica i septorija je vec krenula. A npr pre 2 godine sam radio fungicidom kad je zastavicar izasao a herbicidom dosta ranije. Hteo sam da vidim da li moze da se prodje bez zastite ali nazalost za dobar prinos ne moze.
Pa sam zbog toga pitao da li nije greska ako se ceka sa zastitom.
 
@IMT577dv evo mog skromnog misljenja, tj. kako planiram zastitu od bolesti. Ogranicio sam se na dva sigurna tretmana. Drugi ce pod obavezno biti u cvetanju, tada cu prskati Prosarom i to ce od Boga zdravlja biti bez nekih kalkulacija. Mislim da je on uslovno receno najvazniji jer direktno utice na kvalitet zrna i ako bude dosta bolesti koje slobodno haraju, cas posla se za jeftine pare sroza sav minuli rad.
Za trenutak kada cu odraditi prvi tretman necu uopste gledati stadijum u kom se nalazi usev, vec cu pratiti stanje i naravno vremensku prognozu. Recimo, prosle godine u ovo vreme je vec bilo dosta zutih listova, dok ih sada gotovo uopste nema. Zatim, ako postoje sitni znaci bolesti a jave toplo vreme i cesto smenjivanje Sunca i kise jasno je da ce vlazno i toplo vreme pogodovati njihovom razvoju. Onda cekam da malo ocedi i da jave malo duzi period bez kise, i odmah kacim prskalicu.
Naravno, vrlo lako moze da se desi da se ova gore navedena situacija desi jako rano, pa da od te prve zastite do svetanja bude velika vremenska rupa u kojoj opet moze svasta da zadesi nasu psenicicu. Onda cu gledati sta cu.
 
Dosta je suva godina pa nema toliko bolesti....
Treba prskati ali jos malo sacekati da se uvremeni T a i da ne bude veliki razmak izmedju dva tretmana,ko radi tri nema sekiracije...

P.S. Treba spreciti a ne leciti,kad se uoce bolesti vec je kasno bez obzira na ime i kvalitet preparata.
 
To kaže i moja žena.Bolje da me ne pusti da izađem uveče u provod,nego da se posle lečimo oboje!
Nego da posle ne razgovara s komsinicom:haha::ppozdrav:



Svaka godina je prica za sebe,tako da nekad moze da se provuce mozda i sa jednim,a nekad mora i tri prskanja....Ima ovde pametnih i vrednih ljudi,malo se proprati njihov nacin rada i rezultrati,i sve bude jasno:ppozdrav:
 
Onda pravis kalkulaciju za tih 5t koje mozes da izvuces....

Kod mene ima zemlje koja moze da dobaci pa cak i prebaci vagon,ali je problem dok se dovede u red...
Ovde je do pre par godina vazilo pravilo evropa ili pobeda 4t max i to je to :):ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh