Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesi krenuo sa regulatorom rasta ili ćeš sa prvim prskanjem?

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Evo jedne od juce, prskanje regulatorom sorta Basmati setva 05.10 prvo kolence.
eb1klx.jpg
 
Momci imam jedno pitanje. Sa cim da prskam psenicu od uskolisnih, do sada samo sekator i nema problema ali mi na jednoj njivi vlasulja vislja od psenice. Sta da uzmem a da sme da ide zajedno sa sekatorom.
 
Taman hteo da kažem da Kiraj ima odličnu pšenicu,kad se pojavi Mixer sa ovim slikama,strašno!Prosto za ne poverovati.Nisam siguran, jel ono naš Kiraj ima dečiji bicikl ili je za odrasle?Samo još da nam pošalje sliku Minđušar sa nekom svojom dobrom pšenicom!
 
Jel to cena za paket?Ako jeste(0,5 kg +1 L ađuvanta) onda je to za 2 ha jer za 1 ha ide 0,25kg + 0,5 L okvašivača.Ako je paket,onda je cena prihvatljiva,ako je samo za 1 ha,onda je poskup.

- - - - - - - - - -

Jel to cena za paket?Ako jeste(0,5 kg +1 L ađuvanta) onda je to za 2 ha jer za 1 ha ide 0,25kg + 0,5 L okvašivača.Ako je paket,onda je cena prihvatljiva,ako je samo za 1 ha,onda je poskup.
Nikako ne ide sa regulatorom rasta i nije za ječam!!!
 
Jel to cena za paket?Ako jeste(0,5 kg +1 L ađuvanta) onda je to za 2 ha jer za 1 ha ide 0,25kg + 0,5 L okvašivača.Ako je paket,onda je cena prihvatljiva,ako je samo za 1 ha,onda je poskup.

- - - - - - - - - -

Jel to cena za paket?Ako jeste(0,5 kg +1 L ađuvanta) onda je to za 2 ha jer za 1 ha ide 0,25kg + 0,5 L okvašivača.Ako je paket,onda je cena prihvatljiva,ako je samo za 1 ha,onda je poskup.
Nikako ne ide sa regulatorom rasta i nije za ječam!!!

Cena je za jedan hektar. Skup jeste, ali je dobar. Ako nema ljuljeva onda je bolje ići sa Sekatorom.
Kod mene ljuljevi prave haos zadnjih nekoliko godina. Probao sam da ugarim strnjiku pa posle total, ali opet preživi. Za sada jedino Pallas pomaže.
 
Imas sa divljim ovsom, ali hoce u tom delu atara da se pojavi i prilepaca cesto pa strah da li ce uticati i na nju.
 
Danas sam video dosta pšenica ,što mojih ,što od drugova sa kojim sam išao u atar.
Setve do 10 X su najbolje izbokorene i najvišlje su.Septorije ima skoro na svim parcelama ali nije alarmantno.
Nisam slikao pošto bi bilo mnogo slika :osmeh:.
Ovo je Iliko setva 16 X 2016. na njoj nisam primetio bolest.



Kod komšije koji je sejao početkom oktobra ima bolesti.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh