Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fuzarijum napada lisnu masu?,ja bih rekao da je ovo pocetna faza lisne rdje,mozda siva pegavost.
 
drugi tretman murtonik,amistar i lamdex
dscn2515.jpg
[/IMG]
dscn2514.jpg
[/IMG]
dscn2518.jpg
[/IMG]
 
Sutra krecem sa zaoravanjem psenice,pa neka tako stoji do sledeceg proleca,za sada se nema finansijskih sredstava da se poseje nesto na ovih 3,5 hektara.Najgora situacija je u NS40,korov,sad krenula lema i pipa,jadna psenica skroz,i da nije za oranje to bi bilo strasno_Ostace nesto apaca da se skine zrno za kucne potrebe,da se prezimi:osmeh: i 40 ari Basmatija za seme.

Mislim da sam prvi skinuo psenici ove godine,prinosi jadni:sjasi:
 
Nije veliki minis za sada:osmeh:Morace jedan traktor da ide iz dvorista i nesto prikljucaka,s konja na magarca.
 
Kombajn nemogu da placam za 500kg psenice po hektaru,korov je tolika da je to strasno,uskolisno i sirokolisno je sve pojelo dok sam ja cekao i nadao se da sekator i hussar za uskolisno deluje.Kad da sam prskao stimulatorom rasta psenice a prihranom za korov.:osmeh:
Znas kako ovo mi je za pamet,jeste da ce ce me skupo kostati i vratiti unazad ali ko zna zasto je to dobro.Bar cu ubuduce dalekooo manje ulagati u poljoprivredu....mozda pocnem da proizvodim hemiju za poljoprivredu,vode fala bogu ima za aktivne materije:haha:
 
Oprskao danas 8kj psenice. Stanje odlicno. Preparati Exorta plus na 5kj i Acanto na 3kj. Insekticidi Fury i Fastak. Za neverovati koliko se popravila psenica sejana 2. novembra koja u prvom prskanju nije licila da moze da prebaci 1500kg/kj, sada vec sam podigao apetite da ce biti bar 2500kg/kj:osmeh: Jos samo da pokisne jedno 30-50l :haha:
 
I ja planiram da dodam malo ureje u prskalicu kad pocne cvetanje. Za zastitu sam uzeo funomil, inace nisam primetio nekih bolesti kad sam obisao njivu prosle nedelje. Do sad je dobila samo sekator. Mislite da nema efekta prihrana u cvetanju? Psenica kod mene je pomalo gladna i puno zedna.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Oprskano sa Duet ultra i Lambadom. Od mene je dosta za ovu sezonu, još da se pokosi....
 
Nisam zadovoljan izgledom psenice, kao da se nije dovoljno izbokorila, nisam siguran da li je greska sto sam ove godine za razliku od proslih koristio u prvoj prihrani Ureu umesto AN-a ili je krivac to sto nije povaljana nakon setve. U prolece je povaljana samo sa glatkim trodelnim valjkom, a mozda je trebalo sa teskim kembridz valjkom. U principu mislim da je valjanje odnosno datum setve kao i vodno -vazdusni rezim krivac sto psenica ne izgleda bolje . Iako je formirala na primarnim klasovima od 17-19 klasaka i na sekundarnim oko 14-16 sto uopste nije lose. Videcemo da li ce velicinom klasa i krupnocom zrna nadomestiti manji sklop. Od ovoga naravno nece biti nista ukoliko ne padne 20-tak l kise u narednom periodu.
21jd4xv.jpg
 
Dragane nije krivac UREA,i kod nas u selu se psenica jako lose izbokorila,jedino je moj burazer cim se moglo u njivu zakacio laku drljacu i podrljao psenicu,gledam ona je sad od najboljih u selu,ima visinu i odlicno se izbokorila.Jedino nije jednu njivu od 60 ari drljao i ta psenica je sad visine 20-30cm,tu je stala i nema dalje,a retkaaaaa
 
Izgleda da smo dobro prosli u nedelju 10.05. palo 20l kise, psenici leglo kao samar za vratom, u utorak radjena zastita klasa ali samo na balatonu, arlekin jos kasni za njim, od hemije Osiris 1.8l po h i fastak. Bolju psenicu nikad nisam ni imao ali nisam nikad ni ulagao toliko u nju, prva zastita retengo i exorta i dobio sam operu max, jos je ostalo da je bog sacuva ja sam svoje uradio, koliko ce biti profita videcemo????
Levo arleqin, desno balaton:
3.jpg
[/IMG]

Balaton:
2.jpg
[/IMG]

Dole Arleqin, gore Balaton
1.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh