Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za uskolisne u psenici redovno nekoliko godina koristimo kombinaciju Furore +sekator ,na psenici nema nikakve stete .Furore 0,8 l po hektaru +sekator 150 ml.
 
Čini mi se da su ovo vrtložne dizne.danas uradio prvu zaštitu sa Acanto plus i za korove Husar+ Yarra Kristalon.U pitanju je apač sijan 10 oktobra,ove kasnije parcele za par dana.Nisam više htjeo čekati a nema blesti.Po meni je bolje djelovati preventivno nego kad bolest zahvati.
 
A sto koristiti furore kad lepo na svim bajern sajtovima pise da slabo suzbija sve vrste ljuljeva i slakoperku,zasto da ga ---------koristim,sta suzbija ono sto obicno nema u psenici(bar kod mene u kraju)
-------------Koristimo ga najvise zbog divljeg ovsa.-------------
 
I ja bi cepao samo Hussar da ga ima kod nas ali nemam vremena da idem u Bijeljinu da ga kupujem pa sam opalio sekator i sta mu bog da,kad smo propala drzava pa nemogu ko covek da kupujem kod nas,sve nesto treba da idem preko grane,po gorivo,po hemiju,po semena.....sve ima i povoljnije za novcanik.

- - - - - - - - - -

A sto koristiti furore kad lepo na svim bajern sajtovima pise da slabo suzbija sve vrste ljuljeva i slakoperku,zasto da ga ---------koristim,sta suzbija ono sto obicno nema u psenici(bar kod mene u kraju)
-------------Koristimo ga najvise zbog divljeg ovsa.-------------
To kod mene nema,kod nas je najvise ljulja,vlasulje,slakoperke...
 
Pa eto jevtinije je, Sekator je ovdje 40_42km (2400_2500din), a Husar je 80km (4800din).
Nego gdje u Macvi moze da se nadje Mesurol, i cijena?
 
Kao sto Kish rece nije godina za psenice.Prve setve koje je uhvatila kisa jos kako tako a one kasnije jako lose.Sve se zemlja providi.Vide se redici.Treba joj kise.
 
Ma godina za plakati.Kod mene u brdu voda pojela pšenicu,svi donji dijelovi parcela se provide a ploča ko beton.Do sad je dobila oko 350 kg Kana na ha i opet nikakva.Prije je to bila ukupna doza kana u vegetaciji a sad će ići i treća prihrana.Troškovi u pšenici kao nikad do sad a cijena će vjerovatno biti kao nikad do sad niska
 
Juce odradjen tretman,falcon,metmark,vuxhal,urea
7b5a449cb078fde92397fd0cac146dd3.jpg
5dda5d32cc3c2e88cfb11779a6de5c14.jpg
 
Juce odradjen i kod mene tretman, Acanto Plus + Tezis...ostalo jos nesto malo da se odradi u utorak, posto se i sutra uziva :) Inace kasnije psenice su dosta losije, bar se kod mene vidi razlika koje sam ranije i kasnije sejao, sta ce biti od ove kasnije...ko zna....
 
Da isti dan...izgleda kao tvoj Ingenio, mada zar nisi sejao Solehio kao i ja? Tako retko izgleda malo, sta mislis kako ce to izaci na kraj:sta:
 
Rodic
Ja sam koristio Arteu pre dve godine,nije bilo bolesti na njivi kada sam koristio ali nije bilo ni posle prskanja tako da mislim da dobro odradi posao! Koristio sam je u prvom tretmanu! Moje misljenje da je malo skupa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh