Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi danas samo sekator, a po preporuci Jelene iz Syngente zaštita protiv bolesti da se ostavi za 7 do 10 dana. U pitanju je ingenio koji je extremno otporan na sve bolesti. Prošle godine je bilo korpus delikti.
 
Ovo je Ingenio... na gornjem lišću nikakvih naznaka bolesti,zato sam i napisao krajem sledeće nedelje da ćemo raditi,korovi nisu kritični još uvek. PRipremljen Pressing i Tezis . Kod ujaka jedno pored drugog Ingenio i Simonida, simonida vidno bolesnija....

1nxqnp.jpg
 
Zaštitar iz Bayera kaže da još ne treba kretati u zaštitu fungicidima.Kontrolisali su dosta parcela po dragoj nam zemlji i samo na jednom mestu pronašli rđu i znakove pojave bolesti.Ovo što je kod nas požutelo i spaljeno lišće kaže da je od mraza.Zvezdana kod mene prošle godine mnogo gore podnela vremenske uslove za razliku od Simonide.
 
Zaštitar iz Bayera kaže da još ne treba kretati u zaštitu fungicidima.Kontrolisali su dosta parcela po dragoj nam zemlji i samo na jednom mestu pronašli rđu i znakove pojave bolesti.Ovo što je kod nas požutelo i spaljeno lišće kaže da je od mraza.Zvezdana kod mene prošle godine mnogo gore podnela vremenske uslove za razliku od Simonide.
Zastitari iz Bayerna nemaju veze s mozgom kao i celokupan tim,tacnije filijala za Srbiju.Sad kad sam ih zvao pre par dana posvadjao sam se s njima,pitao za sekator i uskolisne trave a oni zapeli ko ovnovi da je sekator iskljucivo za sirokolisne,ja ih lepo pitam a zasto na sajtu Bayerna u Hrvatskoj pise da je za uskolisne i sasvim drugacije uputstvo i spektar delovanja oni se kao prave ludi,kao kod nas je registrovan za sirokolisne i bla,bla,bla i nude mi neke sumljive kombinacije da mesam sto sam ranije pisao i vecina clanova mi je rekla da to ne isprobavam.Nude mi preparat za koji je lepo napisano da neresava to sto meni treba a sekator koji sadrzi jodosulfuron koji je zaduzen za uskolisnu travu kazu da ne vrsi posao.Ma muka mi od prevaranata,preparati su im dobri nema sta ali oni su za mene teska bagra.

- - - - - - - - - -

Korpus delikates
http://www.bayercropscience.rs/herbicidi/sekator-od.html

http://www.cropscience.bayer.hr/Proizvodi/Herbicidi/Sekator_OD.aspx

Sto je jako zanimljivo hrvati pisu da sekator ide u dozi od 100 do 150ml,a nasi ovnovi zapeli samo 150 ni slucajno manje,a ovde je vec lepo pisano da doza od 100ml brije samo tako.
 
Oni svi savetuju po onome sto pise na etiketi,mozda sam se i cuo sa njim,dali su neki broj nekog zaduzenog za srem i macvu.On mi je strogo tvrdio da sekator nije za uskolisne i da nema veze sto sadrzi jodosulfuron materiju koju sadrzi i Hussar koji brije uskolisne.Nudi mi neku kombinacuju za slakoperku da kupim sekator i da izmesam sa furore super i da spalim psenicu,posto oni nista ne garantuju a nude tu kombinaciju.Ma za mene to je toliko neozbiljno,dobili su registracije za neke stvari,nisu komplet dobili pa polepili etikete onako na preparate pa se nas sajt i sajt u hrvatskoj drasticno razlikuju.
 
Oni svi savetuju po onome sto pise na etiketi,mozda sam se i cuo sa njim,dali su neki broj nekog zaduzenog za srem i macvu.On mi je strogo tvrdio da sekator nije za uskolisne i da nema veze sto sadrzi jodosulfuron materiju koju sadrzi i Hussar koji brije uskolisne.Nudi mi neku kombinacuju za slakoperku da kupim sekator i da izmesam sa furore super i da spalim psenicu,posto oni nista ne garantuju a nude tu kombinaciju.Ma za mene to je toliko neozbiljno,dobili su registracije za neke stvari,nisu komplet dobili pa polepili etikete onako na preparate pa se nas sajt i sajt u hrvatskoj drasticno razlikuju.
Mirko koliko kosta taj Hussar i u kojoj kolicini ide po HA. ?
Ja sam uskolisne hteo da prskam sa Palasom, on je oko 5700 din...
 
Ja vise nevodim zastitare po njivama,zadnji koji je bio kod mene je bio neki zastitar u vocnjaku,kojeg sam isterao.Ja sve radim po sistemu,gledaj,uci,citaj i konsultujem se sa ljudima koji rade zemlju i imaju prakse a izmedju ostalog su i clanovi ovog foruma.
Zastitari znaju sta treba ali neznaju da urade,tacnije to su ljudi iz kafana i slabo koji radi zemlju(cast izuzecima)to je onaj tip ljudi koji zna da nasteluje plug,da objasni kako se ore i cemu sta sluzi ali nezna da uzore ni jedan metar.

- - - - - - - - - -

Mirko koliko kosta taj Hussar i u kojoj kolicini ide po HA. ?
Ja sam uskolisne hteo da prskam sa Palasom, on je oko 5700 din...
Hussar kosta od 4000-5000 u Bosni ga ima,ja zvao neke apoteke.Pisano je i ovde na forumu,clanovi iz Bosne i Hrvatske ga hvale i koriste,brije Ljulj,Vlasulju,Slakoperku a ima samo Jodosulfuron dok sekator ima i amidosulfuron.
Ide ga 100ml po hektaru.
http://www.cropscience.bayer.hr/Proizvodi/Herbicidi/Hussar.aspx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh