Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja san prosle god mesao secator,cucocel i yara vodotipivo djuvrivo. Nisam primetio da joj nesto smetalo. Mada mozda jooj ova kombinacija i ne smeta
 
Nisi uopšte trebao prskati regulatorom

Pa isao sam regulatorom, da bih mogao da idem sa jacom prihranom, a da ne polegne....

- - - - - - - - - -

Jednom rečju uprskao si ga Manjeviću.Regulatori rasta nisu za eksperimentisanje i mešanje sa svačim.

Pa sta da radim, kada ovde kod nas nemaju blage veze. Ja radim tek treca godina, a jos nikada nisam prskao sa regulatorima.
A pitao sam ove u apoteku dva puta, kao da sam znao da nece biti dobro....

- - - - - - - - - -

Da li ce se oporaviti? Pitanje za sve?
 
Oporaviće se malo će da kavi ali biće ona dobro.Ne slušaš te indijance po apotekama nego nađeš brate nekog pravog i iskusnog zaštitara.Pre bilo kakvog korišćenja hemije i kombinovanja iste, odvedeš ga lepo na njivu i na terenu kad snimi situaciju slušaš njegovu preporuku,radi tebe uradiš tako da si siguran da si uradio po savetu stručnog lica a ne na svoju ruku ili nekog prodavca u poljo apoteci.
 
@Dragan 18, da li se sme mesati secator i omega 75,ako ti nije tesko da pogledas, imam na nekim njivama galijum, pa sam mislio da idem 75ml secatora i 15g omega75,?
 
Ne smeju se mišati ova dva preparata. Omega je metsulfuron-metil i piše da ne sme da se meša sa drugim herbicidima na bazi sulfonil-uree (oba preparata su iz ove grupe).
 
Da li ovo vredi ostavljati? u pitanju je NS 40 s,original seme. U jesen 150 kg 3x15,i u februaru 150 kg uree.


wp201504080021.jpg
Today...

wp20150415006.jpg
 
Ako sam promašio temu neka moderatori isprave...

Danas bacali predsetveno pod kukuruz a preko puta mi je tritikale pa iskoristio priliku da zabeležim koju fotku... :ppozdrav:
20150416181508.jpg

20150416181611.jpg


20150416181626.jpg


20150416181705.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh