Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo za neverne tome :D proizvodna sezona 2013.
sa atarskog puta
2s0in8p.jpg


sa druma
2isuxa8.jpg


Evo i iz prskanja protiv bolesti :) 13. april 2013.

Evo i iz žetve . Stvarno , da li sam ikada lažirao fotografije...ljudi koji me poznaju i koji imaju duži staž na forumu će sigruno pravilno prosuditi .
30hlpag.jpg
 
Poslednja izmena:
Odustali od prskanja, ima lepog vetra... Ako Bog da u subotu punom parom pa da sve završimo...
 
U subotu ako vreme dozvoli prskacemo dve parcele sa psenicom NS 40S i NS ILINA sa sledecom kombinacijom:
Tecamin(aminokiseline)+mustang+duofens plus+prihrana 20-20-20+fastak+cerone
Trenutno nema bolesti,ima nesto korova i na mestima zbog zadrzavanja vode je bledja,videcemo rezultate...
 
@mirmag Jel to 600l prskalica i kako se ferdza ponasa sa njom?

400l je veliko bure,s'tim sto mozes "nagurati" 470l.Sud za ispiranje je od 60l i sud za pranje ruku 15l.Kako se ponasa....pa kao u cirkucu..kada krenem preko prevodnice na DTD kanalu,penejm se na dva tocka,a u ataru milim sa njom.Tezina kopir grane je 135kg,bure sa ramom preko 200kg i kada na to dodas 400-500l dobijes tezinu pod kojom se ferdza preznojava.Ali mali jer cudo.
 
Ja sa 539 nosim prskalicu od 660 lit i granama 10 m napunjenu sa 550lit vode.Imam tegove 2×50kg u prednjim tockovima.Moram da pazim na nekim mestima.Hidraulik lupa pomali ali eto tako godinama.
Danas ide :urea+metmark(sekator)+falcon+cerone.Sta mu posle toga Bog da.
 
I kod nas ljudi nose stare Metalogradnja prskalice od 660l sa imt539.I ponasanje traktora je slicno kao i kod mene.Problem je kopir grana koja je poprilicno udaljena od samog bureta,a teska pa pravi vagu.A o lupanju pumpe da ne govorim,cekica samo tako...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh