Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh,trebao bi i ja da prskam od trave ali ipak cu da sacekam,sto je sigurno....
Sta mislite od dozi sekatora 0,1 na 300 litara po hektaru ili 0,15 na 400 litara i prskanje na 2-3 bara sto ce pokriti preko 1,5 hektara.Ima li smisla,prakticnog za korove.
Trenutno da bi potrosio 300 litara po hektaru moram da prskam na 6-7 bari sto je po meni mnogo.Dizne 025

- - - - - - - - - -

KWS Basmati setva oko 20.10,pola hektara predusev nista a pre toga zob,trava pocela da gura,bice gusto
2qa0kd5.jpg
1zg3tbo.jpg



Apac 1,2h setva oko 10.10,predusev zob, za sada dobro stanje,mislio sam da ga jede rdja medjutim posle djubrenja stanje se popravilo,falilo azota+velika vlaga,trava sirokolisno nesto malo.
2hyza0l.jpg
2gv4xvl.jpg
 
Koliko moze da osisa prinos,jer nemoze sve da se oporavi i sta se desava ako se ne stabilizuju temperature narednih 20 dana(a izgleda da ce pre sneg pasti)
Ja kada to radim obavezno stavim infuziju,tečna urea nabavljena iz Rumunije onda nema problema samo nastavlja da zeleni nema šoka.Prošle nedelje sam uradio jednu parcelu i taj dan uveče je pala kiša izgledala je katastrofa i bila puna mišljike i čestoslavice dobila tezis,fluoko(samo je to bilo trenutno pri ruci) i tečnu ureu.
 
Jel kupovao neko skoro regulator rasta Cerone, ako zna gde se povoljnije moze nabaviti? U hemoslaviji preko 3000din. Na nekim mestima ce prerasti psenica do prskanja, pa nece uspeti Cycocel.
 
Dokle najkasnije uraditi drugu prihranu?


Gogi

Ja cu najverovatnije kad prodje Uskrs, prva je odradjena krajem februara. Sad najavljuju 7-10 dana sunca i lepog vremena tako da nema svrhe bacati posto nema kise, i odmah opalim i Falcon, i to je to, onda moze da se posveti sucokretu i kukuruzu. I onako je kasno sejana nije krava stala na nogu.
 
Pozdrav svima. Stavio bih slike da podelim sa vama moje malo iskustvo ali normalno da ne znam da sa harda prebacim slike. Sve u svemu zito je slabije nego prosle godine u ovo vreme,dal zbog teze obrade jesenas ili nesto drugo.Sve mu je isto uradjeno kao i prosle sezone ali je slabije.Jos mi deluje zdravo.
 
I kod nas je plan da se sutra krene u zaštitu pšenice. Za ovaj tretman tim čine Sekator, falkon, fastac, wuxal super... :ppozdrav:
 
Da li ovo vredi ostavljati? u pitanju je NS 40 s,original seme. U jesen 150 kg 3x15,i u februaru 150 kg uree.


wp201504080021.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh