Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_20150329_095406.jpg

IMG_20150329_095426.jpg


Okino u prolazu :osmeh:
 
Ovih dana posmatram psenice po ataru i uglavnom na skoro svim parcelama pocinju da zute,sve u nekim krugovima.Da li se i vama to desava?
 
Ljudi, da li moze psenica da se seje vise godina za redom? Npr. 3,4 godine na istoj parceli. I da li ima razlika u prinosima?
 
Dve godine moze, ali vise godina za redom ne... Ipak je plodored- plodored. Ja je licno na losijoj zemlji sejem dve godine za redom i bude dobra. Nema nekog vrhunskog prinosa, ali sasvim zadovoljavajuce. A tri cetiri godine za redom, to vec ne bih smeo da se usudim.
 
Kod nas psenica na psenicu je problem uskolisna trava koja razbija(ljulj,vlasulja,slakoperka),a psenica na zob nema problema,nema trave uopste.

- - - - - - - - - -

Evo naprimer ove godine zbog velike vlaznosti,kise,trava je krenula kao luda,trebao bi da prskam ali nemam avion,u njivu sa traktorom nemogu sigurno jos 20 dana pod uslovom da nepada kisa tako da ove godine ne ocekujem od psenice nesto specijalno,samo da izvucem neki kao ulog.Sva sreca nisam kupio hemiju,da ne bacam pare bezveze.
Kod nas je blato preslo u fazu zivog blata.I djubrivo sam jedva razbacio uz neka potonuca trakotora.
 
Ja sam ove godine sejao drugi put psenicu. Videcemo sta ce biti. Samo sto sam napravio gresku,
sejao na tanjirano, nisam orao.
 
Nisi napravio gresku, mi smo sve sejali na tanjirano isto druga godina.

Sent from my LG G3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh