Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja koristim sekator u kolicini 100 ml po hektaru bez ikakvih problema i dok je bio u granulama isao sam sa ako se dobro secam 200g.
 
Uredu sirokolisne,ali uskolisne?Nazovem BayerCrop i oni mi kazu da ne suzbija uskolisne,a u hrvatskoj isti preparat,ista aktivna materija,ista firma,ista kolicina po hektaru,isto pakovanje i suzbija i uskolisne.Ko laze?

- - - - - - - - - -

Koja je cena kod vas sekatora,kod nas 2000 150ml,a koliko cujem ako se kupuje litar 15000 din,velika mi to nesto razlika.
 
Poslednja izmena:
11500 din litra, nije jeftino ali ako ima galijuma nema izbora osim mozda Mustanga koji ide do 2 kolenceta sto je malo rizicno naspram vremena, cenovno su priblizni
 
11500 je OK,moze sa tim 10 hektara da se odradi,ovako na malo pakovanje je bezobrazno skupo.
I ja sam zapazio da posle sekatora njiva ostaje cista,netreba total.
Jedino mi se nesvidja njegovo sporo delovanje od 4 do 6 nedelja,bar kod mene 4 nedelje se nista nije desavalo,tek posle je krenulo umiranje korova
 
Meteor 189din u SO za hektar. Larena vise nema, samo Laren Max cija cena je oko 5e po ha. Tako da radice kopija ove godine.:osmeh:
 
Mislim da ce kod nas raditi i ove godine Meteor (ili Tezis). Jeftina hemija, a' dobro odradi posao (Galium sp. nemam).
 
Ja sam se odlučio za Sekator neću da rizikujem sa kopijama a dok se ne poboljšaju vremenske prilike za tretman pšenica će prerastiti.
 
Ja sam oprskao sa sekatorom prekljuce i juce do podneva kriticnu njivu sa travom 150ml po hektaru.
Inace jel prskate sa regulatorom rasta apač,ili nema potrebe meni nije nikada polegao ?
 
img0934.jpg
[/IMG]
 
Druže to je u originalu Bayercropscience Folicur,a istu a.m. u istom procentu ima mnogo fungicida :Orius,Riza,Mystic,Matiz,Akord
U ozbiljnijim preparatima,poput Prosaro,Cello,Falconi drugi,je samo osnovna a.m.kojoj je dodata još jedna ili dve a.m. da upotpuni spektar delovanja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh