Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo moje pšenice NS 40 (druga reprodukcija), sejana prvom polovinom oktobra, a prihrana sa količinom od 300 kg/ha Uree prvom polovinom februara.
Nemam mnogo pod pšenicom, svega 70 ari u 4 parcele.. Ovo je samo jedna, ostale ću obići što pre mogu... Od korova u ovoj njivi ima mrtve koprive i maslačka..

(Na prvoj slici u gornjem levom uglu je komšijska detelina)

 
Ne bih mogao da procenim da li je Azot ili Kalijum ili i jedno i drugo problem kod tebe Mirko... možda je i voda gušila ?
Mozda azot,kalijum nije 100% jer ga u nasim brdskim zemljama ima za izvoz,voda,cela zima samo voda na sve strane,blato,sad je prvi put osusilo,djubrivo je baceno pre par dana 300kg po hektaru,pre toga nije dobijao azot(od mene):osmeh:
Malo mi rano za bolest,a mozda i jeste krenula zbog velike vlage tokom zime,odlicni su uslovi za razvoj....

- - - - - - - - - -

Zanimljivo je da je samo ovako na Apacu,NS40 ima jako malo a Basmati je izuzetan,kao slika.
 
Danas završena 2 prihrana i sve se to sada lepo zalilo . Da li neko ima iskustva kako izgleda pšenica koja pati od prošlogodišnje hemije.Na jednoj parceli mi izgleda nekako baš jadno ali ne mogu da provalim da li je od vode pošto na sred parcele imam dve baruštine od par ari ili od prošlogodišnje hemije.Nisam slikao:zli:
 
Sta je jeftinije od sekatora za sirokolisne,koja kombinacija?(tezi,metmark+ili nesto sasvim drugo+)

Za monosan u uputstvu pise da moze da se koristi bez problema ali i meni to sumljivo,zato pitam jel neko koristio.Negde citam na net-u da ubija i uskolisne samo tako iako nije navedeno u upustvu,ili sto kazes ubije sve,hirosima:osmeh:
 
Ja sa sekatorom i nemam bas neka povoljna iskustva,prosle godine sam jednu njivu radio sa njim.Nesvidja mi se njegovo odlozeno-usporeno dejstvo,jeste on ocistio njivu nakraju ali posle prskanja korov je i dalje rastao i ugusio psenicu,tek posle 3-4 nedelje bilo je vidljivo da je korov poceo da umire,medjutim u medjuvremenu je i psenica riknula.Mnogo sporo dejstvo,nasao sam na net-u da je njegovo vidljivo dejstvo i do 60 dana od prskanja,sto je po meni katastrofalno sporo.
Ostale njive nisam prskao,nije bilo potrebe,kukuruz predusev.
Ove godine moram nesto,psenica predusev na nekim njivama.Jel dovoljan tezis-metmark?
 
Dovoljan je za sve samo ne skida Galijum.Sekator stopira korove u porastu pa polako venu,venu i na kraju svenu kao cvet. :osmeh:
 
Galijuma nema kod mene,e sad problem kod mene je sto nemogu uci u njivu da prskam pre 20-25 aprila zbog vlage-blata(pod uslovom da i tad moze jer vlaga je full) a to je po meni kasno za sekator.Za njega je najbolje oko 1 aprila,sto kasnije sve losije.
Do kad moze tezis-metmark,sejao sam psenicu oko 15 oktobra.Nije kasna setva,napreduje.
 
Suzbija i kod nas sirokolisne korove,ja ga ne menjam 100mil/h i brije bez obzira na uzrast psenice,nema bojazni,e sad sto su njive prljave to je druga stvar...a trenutno mi i najjeftiniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh