Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da nije bilo tebe i tvog objašnjenja ne bi znali to da odradimo :ppozdrav:
jel ti sad drago kad ti odajemo priznanje i zahvalnost :haha:

Nisam trazio od tebe da to ponavljas i da se prisecamo toga niti mi to nesto laska previse,ima mnogo komplikovanijih stvari u zivotu od stelovanja jedne prskalice,samo sam malo hteo da podsetim mindjusara dal je prekontrolisao svaku sekciju:osmeh:
 
Nisam trazio od tebe da to ponavljas i da se prisecamo toga niti mi to nesto laska previse,ima mnogo komplikovanijih stvari u zivotu od stelovanja jedne prskalice,samo sam malo hteo da podsetim mindjusara dal je prekontrolisao svaku sekciju:osmeh:
Bilo mi je komplikovano nastelovati prskalicu ali po onom tvom objašnjenju je sasvim lako. :ppozdrav:
 
Juče posle podne odrađena druga prihrana Sanom 80 kg/kj. Slike ću kasnije ubaciti pšenica izgleda dobro.
 
Jucerasnji obilazak psenice

Apache

10ofd61.jpg


Aldino

30rtjpu.jpg
 
Jos kad bi se pisalo kad je posejano a ne da gatamo gledajuci slike,bio bi to lep gest
 
Nisam tacno siguran za datume, Apache je sejan negde krajem oktobra a Aldino pocetkom novembra. 140 kg semena je baceno po 1 k.j
 
Dragane, vidim ima i kod tebe donji listići su žuti. Da li je neka bolest ili od mraza? Oprosti, ali slab sam sa znanjem oko pšenice.. Ali i sejem je isključivo u njivama gde nemogu kukuruz..
 
Apac sejan pocetkom oktobra,jel ovo vec rdja krenula,strucne sluzbe me uveravaju da nije moguce jer to jos nije krenulo,rano je.....
24owpeg.jpg
 
To je sasvim normalno da ima ponegde koji žuti list , ovde bi već dobro došla kiša pošto je košava lepo isušila površinski sloj, azota ne bi smelo da fali, pre će biti da je bilo na zemlji pa se osušilo ,biljka odbaci to staro lišće i tera novo . Inače ima u ataru koliko hoćeš slika žute pšenice, malo azota ,a on je pokretan u biljci i premešta se iz najstarijih listova u mlade i sočne delove gde je intenzivnija deoba ćelija ,pa se hloroze često pojave na najstarijem lišću. Veći je problem u kom stadijumu razvića joj nedostaje azot. Tako recimo ako joj nedostaje u periodu formiranja novih izdanaka (bokorenje) i diferenciranje klasova i klasića ,dolazi do smanjena broja biljaka po m2 i broja klasića što rezultira manjim prinosom.

- - - - - - - - - -

Ne bih mogao da procenim da li je Azot ili Kalijum ili i jedno i drugo problem kod tebe Mirko... možda je i voda gušila ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh