Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta joj može biti?
Posejana 05.10., predsetveno 150kg/kj NPK, prihrana 100kg/kj Urea 02.02. Ima je dosta u ovakvom stanju. U pitanju je Farineli i Solehio. Na Ingeniu nisam primetio da se tako suši, a njiva je isto dobila kao i ova. Zemlja je sličnog kvaliteta, a rastojanje je oko 500m, nema vodoleža.

wbc5yc.jpg


mbid7r.jpg


depst5.jpg
 
Šta joj može biti?
Posejana 05.10., predsetveno 150kg/kj NPK, prihrana 100kg/kj Urea 02.02. Ima je dosta u ovakvom stanju. U pitanju je Farineli i Solehio. Na Ingeniu nisam primetio da se tako suši, a njiva je isto dobila kao i ova. Zemlja je sličnog kvaliteta, a rastojanje je oko 500m, nema vodoleža.

Septoria...kod vecine je slican problem...falkon 0.6 l po h cim budes mogao
 
Koliko za cycocel i modus treba bit temperatura ,ako još čekam ječam će prerast cycocel
 
Nije los,ok je,samo sto je problem ubosti tretman,cim vidis prvo kolence odma prskati,posto je i drugo tu,moze se napipati.....Cerone(Bayer) je odlican i prihvatljiv sa cenom,mislim da izadje isto.
 
pa naručio sam Cycocel pa me sad neki uvjeravaju da to nije ništa da samo modus nešto vrijedi
 
Meni je uradio posao kad sam ga koristio,tjs jecam uvek prskam e sad sta naleti ili Cycocel il Cerone i "krate" lepo biljku,odlican je Modus al mi je poskup.
 
Nisam, prskao sam prošle godine Simonidu za probu sa Cycoselom ali bez ikakvog efekta, mislim da je bila zakasnela primena.
 
Trovao danas miseve,uzas jedan koliko rupa,oaza,tunela...ovo se ne moze suzbiti...pojedose svu psenicu...duplo vise nego prosli put a ovo je 5-ti put da idem
 
Da li iko razmislja o valjanju zitarica.Ja se dvoumim jer mraz nije bio strasan a i kise su padale pa smatram da moze da prodje i bez valjanja mada nisam siguran.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh