Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako nešto nema u našem ataru a ni šire, u južnom Banatu sam vide sličnu samo kod Uljme .
 
Evo njive na kojoj nije nikla psenica, nikla je samo na krajevima. Sejana je 28. novembra.




- - - - - - - - - -

Jos jedna slika
p2220207.jpg
Slicna situacija i kod mene. Posejana ciklonom oko nove godine. Pocinje tek sada da nice. Nadam se da ce biti nesto:osmeh:
 
Da sam na tvom mestu, ne bih je jos dirao. Jos uvek je rano, imaces kada da je izores i posejes kukuruz.
Jedne godine, moji su otisli da prihrane, negde u martu, ona tek pocela da nice, na kraju bio prinos 5,5t po ha.
 
Da sam na tvom mestu, ne bih je jos dirao. Jos uvek je rano, imaces kada da je izores i posejes kukuruz.
Jedne godine, moji su otisli da prihrane, negde u martu, ona tek pocela da nice, na kraju bio prinos 5,5t po ha.
To i meni par ljudi kazu.Koji stariji koji mladji ali,rade vise zemlje.Desi se da se zemlja crni kao kod tebe na slici i cim se nameste temperture ona bukne kao vatra.I na kraju bude tu roda,ne bude rekorda ali roda bude.
 
greska je sto neces bacati sad joj treba baciti i politi regulatorom u punoj dozi onda hvatas rekorde

Saleso po analizi ima 219kg čistog azota po ha lepo raspoređen u sva tri sloja, kako nedostatak azota deluje loše tako i višak može da utiče loše, može ona i u slamu da ode (doduše radi se o nekih 2kj koja sam posejao radi slame najviše ali što i da se ne potrudim da rodi lepo) pratiću situaciju pa ako zatreba dodaću mada čisto sumnjam.2012g je tu bila pšenica (ns40s) i isto je po analizi trebalo malo dodati azota u prihrani i tako sam odradio i prinos je bio odličan, ima i snimak tu negde okačen u temi, što se tiče regulatora rasta isto ću videti da li ga koristiti pošto zvezdana spada u niže sorte sa jačim stablom (najniža sorta novosadska), prošle godine sam je imao i preživela je sve udare vetra i kiše zajedno a baš je bilo vetrine i raskvašeno zemljište ali otom potom, pratiću situaciju.

U subotu mi dolazi konzilijum forumaša pa ću ih izvesti na teren pre krkanja da je i oni ošacuju uživo:osmeh:.

Hvala na savetima kolege , voleo bih da je svi vidite uživo, stvarno dobro izgleda (pu,pu,pu... da nije uroka), samo da nebude kao sa kukuruzom što kažu stari ljudi "nemožeš mu se dvaput obradovati", no biće kako bude, da smo mi živi i zdravi.:ppozdrav:
 
Evo je psenica koju sam postavio u postu 1008, u ovj temi. Tamo je slikana pre nedelju dana, a ova slika je od danas. Pocela je da nice, mislim da ce biti nesto od nje.
p2280221.jpg

A ova drugaslika je moja psenica sejana 2 nedelje pre ove, na prethodnoj slici.
p2280229.jpg
 
Pa ni ova nije mnogo bolja. Ali i moja je ista, imam i kao na prvoj a i kao na drugoj slici. Mada imam nesto i prvoklasne.
 
Euclid, setva 03.11. 3x15 200kg/h pre setve . Danas bacena ruska urea 200kg/h, rucno.
img0109.jpg
img0112.jpg


- - - - - - - - - -

Euclid, setva 03.11. 3x15 200kg/h pre setve . Danas bacena ruska urea 200kg/h, rucno.
img0109.jpg
img0112.jpg
 
Pa ni ova nije mnogo bolja. Ali i moja je ista, imam i kao na prvoj a i kao na drugoj slici. Mada imam nesto i prvoklasne.
Pa pocela je da nice. Ova na drugoj slici je sejana 5-10 novembra. Izgleda bolje uzivo nego na slici.
Ti si sejao kako se secam sve za Svetog Nikolu? Ili nesto i ranije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh