Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo trovali pa slikao...RAGT Baletka

aebehd.jpg


aczhxu.jpg


2lkb4nq.jpg
 
Kog datuma je posejan ovaj Ingenio?
Ja danas prihranio Balaton i nesto NS40S. Mnogo je Balaton sitan i redak u odnosu na NS40S. Da li tako treba ili? Balaton je sejan 200kg po ha, a NS40S 270 kg po ha.
 
Kog datuma je posejan ovaj Ingenio?
Ja danas prihranio Balaton i nesto NS40S. Mnogo je Balaton sitan i redak u odnosu na NS40S. Da li tako treba ili? Balaton je sejan 200kg po ha, a NS40S 270 kg po ha.
Pise u postu, 6. Oktobar.
Kakav je taj Balaton kad ide 200kg/h:sta: Nesto mi to malo. Sigurno dosta vise bokori od NS40S kad ide dosta manje semena.
 
Evo psenice o kojoj sam pisao ranije u ovoj temi. Slikano pre 4 dana Ingenio je u pitanju posejano polovinom novembra cini mi se, ne znam sad tacan datum.







Valjda ce biti nesto od nje. Izgleda dosta retko, ako se ne popravi bar malo u narednih 10-tak dana ici ce preko nje jari jecam pa sta bude.
 
Ne diraj ti to. Tako i kod mene bilo jedne godine i to u martu mesecu. Kada smo isli da prihranimo. Na kraju bio prinos 5,5t po ha.
Ako bas ne bude nista. Izores i posejes kukuruz....
 
Videcemo, sacekacu jos nema zurbe i ovako je vreme lose.
Mada mi se bas i ne seje kukuruz tu jer je i posejana psenica zbog plodoreda jer je bio kukuruz.

Imao je jedan komsija prosle godine isto Ingenio prosle godine, isto kasna setva slicno izgledalo kao ova moja, na kraju letos bio stvarno dobar prinos.
 
Ne diraj ti to. Tako i kod mene bilo jedne godine i to u martu mesecu. Kada smo isli da prihranimo. Na kraju bio prinos 5,5t po ha.
Ako bas ne bude nista. Izores i posejes kukuruz....

Daj boze da tu bude nesto. Sta onda mi da ocekujemo na nasim njivama ako ti mislis da ce tu biti 3t po jutru?
 
Nisam ja rekao da ce tu da rodi 5-6t po ha. Nego sam rekao da se meni tako desilo. U martu kada je prihranjivana, tek je pocela da nice, bio je prinos 5,5t po ha. Ta njiva je bila 103 ara. Bilo je na merenju 5600kg.
Neka rodi i 4t po ha, pa je opet bolje, nego da se ponovo radi i ulazu pare, tj. seme, gorivo.
Prosle godine jedan covek sejao 19. i 20. novembra, isto jedva nikla, Na kraju bila bolja od one sto je sejao ranije i sto je lepo nikla. Ja sam licno vrsio njegove njive, i video sam kako je bilo, nije niko lagao ili preuvelicavao.
 
26022015-005.jpg
26022015-003.jpg

Evo i moje prve posejane kulture psenica apac 18 oct.2014 bacano 100 kg AN pre sejanja. Najverovatnije zakasnio sa prihranom UREA. Sta preporucujete jednom pocentiku. Valja li prihrana sa UREA na mokom listu i dok kad je mogu baciti? Ima tu i tamo rupe glodara. Kupio sam neke granule koje cu baciti cim se stvore uslovi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh