Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad kad otpusti led naspeš par kanistera tečnog gnojiva i promiješaš mješalicom za septičke:ideja:,jeli nema
Šteta i katastrofa,je li nema šanse negdje ispustiti?
 
Poslednja izmena:
Sad kad otpusti led naspeš par kanistera tečnog gnojiva i promiješaš mješalicom za septičke:ideja:,jeli nema
Šteta i katastrofa,je li nema šanse negdje ispustiti?
poenta svega je da se pre nekoliko dana voda ispustala iz njiva u kanal-a sada je scenario da ti isti kanali izlivaju vodu u njive...Niko nije kriv,svi od "gore" kazu da nije do njih,pumpe na Dtd navodno rade...uglavnom na ovom potez zita mogu da se otpisu-na prolece samo tanjiraca ili neki drugi vid obrade i gledati sta dalje.
 
Gledao sam nedavno baš priču o tom delu banata i o neovršenoj soji i kukuruzu baš da se čovek skenja.
 
Srdjane ako se brzo povuče možda se i izvuče pšenica,sve zavisi koliko će biti voda.
 
Koliko moze psenica da bude pod vodom a nema stete? meni je prosle god bila 3-4 dana pod vodom ali je bila pred klasanje, i nije bilo stete
 
Bio malo da obiđem pšenicu,ima vode na parceli ,vidi se na slici,nije strašno ali ta ne ide,na drugoj se vidi da su kanali prazni.Inače taj teren je prilično visok i sigurno zadnjih 15 godina tamo nije sejana pšenica jel soja i kukuruz ne omanu nikada.Situacija je bila takva da nisam mogao posejati u ritu pa sam sejao na boljim i višljim parcelama.Da sam kojim slučajem sejao u riti situacija bi bila slična kao kod Srđana. Bio sam danas i u ritu situacija je alarmantna mada zbog uslova setve nije sejano puno pšenice. Inače danas sam bio u Vršcu Moravica kod Margite je puna takva nije bila ni u Maju posle poplava,izgleda je krenula voda da se spušta sa Karpata.
20150209160754.jpg

20150209160810.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh