Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma jok treba da se svadjam s ljudima zbog toga:osmeh:Ma nema veze neka gaze,i ja gazim gde nema prolaza do njive.
Inace ne ocekujem da imamo puteve i mislim da u narednih 50 godina nece biti ulozen 1 dinar u poravku nekog puta u selu.Ej a imamo veliki kamenolom u selu,radi punom parom.Sramota me da pisem:osmeh:
Necemo vise u OFF.

Juce vidim u jednoj radnji tek stiglo seme Euclid cena 55 din,kazu prvi put nabavili pa ce da vide jel ce da ide.Da nisam sve posejao sigurno bi uzeo.Svidja mi se ova sorta.
 
Za vikend bila setva Sejano NS40s,Balaton 230kg/ha i Apach 300kg/ha. Baceno 350-400 kg/ha 15/15/15 IHP Prahovo.
Zemlja je mnogo nabijena tako da se bas tesko radi.


Priprema:




Bacanje vestaka:



Inace obaveznaa oprema za djubru, dobro za izbacivanje besa :haha:





Setva



Posle setve ide drljanje da se bolje zakrije seme.






A evo ga i NS40S sto je sejan pre...


 
Duki78, zar nije bolje na sejalicu zakačiti branu pa ona da zatrpava seme, nego što posle setve drljaš?
 
Juce posejana psenica NS 40s, predusev suncokret i kukuruz, rastureno vestacko djubrivo 125kg po kj zatim uzorano i drljano. Radilo se malo teze ali takva godina vise se nije dalo cekati. Cak se nije stigla napraviti neka bolja slika..
za-poljoinfo-zito-2014-1.jpg
 
Pročitao sam temu ali nisam našao da neko seje Arlequin sortu? nisam je sejao do sada pa neznam šta da očekujem a nešto je slabo hvale izgleda da i nije baš nešto. Nabavio sam nešto malo semena pošto svake godine posejem neku malu površinu semensku pa to dogodine zaprašujem i sejem.
Do sada sam uglavnom radio balaton i prošle godine sam imao neuspeli pokušaj sa renesansom koja mi je polegla u crnu zemlju kao povaljana posle onih kiša
 
Sejao sam Arlequin semensku pre dve godine,količinski daje dosta ali je loš hektolitar i dosta šturih zrna bilo. Ovako količinski preko 6 tone po hektaru je bilo mozda i malo preko,bila je planirana za dalje sejanje ali sam odustao baš zbog toga što je imala dosta šturih i loš hektolitar. Onako na oko lepa pšenica,klas dugačak dosta zrna ali džabe .
 
Ipak mislim da nije red da se gazi tudja njiva... To se radi i kod nas - jer je lakse terati traktor kroz njive kad je poravnata zemlja, nego se truckati na putu... Red je red a jed je jed...
No, ali da ne budem pravio samo off...

Mi smo uzorali kukuruzista sta smo mogli, gde nije stajala voda - pre oranja smo rasuruli malo 3x16, nadam se da cemo moci to poravnati i posejati ovog vikenda. Mozda cemo isprobati ovu novu sejalicu "ciklon" sto se koristi :osmeh:, pa da vidimo razliku sto se tice selacice vs. cikolna.
Oranje je islo katastrofalno tesko, ni ne znam kako cemo tanjiracom usitniti... pa posle posejati.
Posle setve cu se jos javiti kako smo uspeli.
 
Ove jeseni pogotovo na kukuruzistu tesko da ce biti idealna priprema. Mislim da ce i kod nas posle sejalice (+brane) ici drljaca.
 
Ja ih ne trujem,ako mladji hoće ,neka ih truju .Nekoliko puta sam probao da ih trujem ali bez uspeha.
To je suncukretište ,jednom tanjirano +RD i sejalica + drljača.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh