Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
.

Kiraj , kojom sijačicom si radio i jesi li ostavljao stalne tragove?
Nisam ostavljao stalne tragove ,radimo sa IMT sejalicom.

dscf0192.jpg
 
Da , znači može bez vrhunske sijačice i bez stalnih tragova . Jest da je RDdosta pomogla za sjetvu . Ili možda da je to koristio da bi bilo još više prinosa ?
 
Kiraj svaka cast za prinos. Koliko po vasem misljenju prinos podize to sto ste radiki sa rotodrljacom, jer vidim da je sejalica povezana na rotodrljacu. I mene interesuje setvena norma Ingenija i da li ste je povecavali jesenas ili ne. Inace ja sam jesenas sejao prvi put KWS Farineli i proletas kada sam obilazio parcele sa.savetodavcima rekose da je za Farineli mnogo 125 kg po jutru a psenica je bas gusta. Na moju zalos juce sam u prolasku video da je malko popadala. Tako da najesen kanda ne ide na njive ako se bas ne iskaze u zetvi.
 
Verovatno da je RD pomogla u postizanju većeg prinosa .Za koliko ne znam pošto smo imali pre par godina dobar prinos i bez nje.Setvena norma na ovoj parceli je 100-tinak kg/kj .Moje mišljenje je da je to optimala količina semena za ingenio.Iamo parcelu gde smo posejali 120 kg /kj .Tu parcelu treba da radimo.Na toj pareli ima malo pologa .
Ovo je slika sa te parcel 5 XI.

ydREKzQ.jpg
 
Evo ga moj ingenio, čeka da se uvremeni pa da skidamo... Ajd da čujem ove stručnjake, kojem prinosu da se nadam ovako na oko?

20150628104102.jpg


- - - - - - - - - -

Inače ovde do puta je gaženo pa je malo ređa onamo dalje lepa gustina...
 
Stvarno svaka čast na prinosu! I ja imam jedno pitanje,koja je bila setvena norma?
Nego,šta mislite kol'ki prinos mogu očekivati od ovog žita?

Najbolje direktno da pitas Kish Roberta on je ekspert za procenu prinosa psenice, cim vidi sliku zna dal se zec vidi u psenici i sa koje daljine, cak da li je muskog roda ili zenskog.
Ima strahovito ostro oko samo sto moze da mu omane 1000 - 2000 kg/kj.
 
Najbolje direktno da pitas Kish Roberta on je ekspert za procenu prinosa psenice, cim vidi sliku zna dal se zec vidi u psenici i sa koje daljine, cak da li je muskog roda ili zenskog.
Ima strahovito ostro oko samo sto moze da mu omane 1000 - 2000 kg/kj.
Sta ja da ti radim,kad ti neznas da procenis.
 
Kiraj svaka cast za prinos. Koliko po vasem misljenju prinos podize to sto ste radiki sa rotodrljacom, jer vidim da je sejalica povezana na rotodrljacu. I mene interesuje setvena norma Ingenija i da li ste je povecavali jesenas ili ne. Inace ja sam jesenas sejao prvi put KWS Farineli i proletas kada sam obilazio parcele sa.savetodavcima rekose da je za Farineli mnogo 125 kg po jutru a psenica je bas gusta. Na moju zalos juce sam u prolasku video da je malko popadala. Tako da najesen kanda ne ide na njive ako se bas ne iskaze u zetvi.

Rotaciona drljaca je dobro pripremila, vidi se da je bilo dobro usitnjeno , sto je rezultiralo dobrim sklopom a samim tim i prinosom.

@Kiraj za ovo ::svaka cast:: bravo majstore.......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh