Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ce trebati na pojedinim njivama ili potezima trebati i treci tretman posle ovolike kise.Mora se dobro obilaziti kada se moze uci u polje.

Ja drugi tretman nisam radio upravo po preporuci strucnjaka,sad ti isti kazu da niko nije znao da ce biti ovoliko kise,posle cvetanja kazu da ni nema nekog efekta prskati za fuzarium ,praticu te bele klasi ako ih uopste bude...za sad je dobra,ima nekih buba tripsi(za ove nisam ni znao) ili psenicnih vasi,ne mnogo ali nadje se
 
Ja drugi tretman nisam radio upravo po preporuci strucnjaka,sad ti isti kazu da niko nije znao da ce biti ovoliko kise,posle cvetanja kazu da ni nema nekog efekta prskati za fuzarium ,praticu te bele klasi ako ih uopste bude...za sad je dobra,ima nekih buba tripsi(za ove nisam ni znao) ili psenicnih vasi,ne mnogo ali nadje se
Ne mislim samo na fuzarijozu klaso,to je sada kasno ali za zastitu lista od bolesi da ne dodje do propadanja lista pre vremena.
 
Dva put sam radio zaštitu ali nešto sam omanuo
dscn2644.jpg

dscn2645.jpg

dscn2646.jpg





ječam je zasad dobar
dscn2648.jpg
 
Gorane tako je kod mene izgledala pšenica prošle godine nakon tretmana sa Amistarom.Poprskano i sutradan krene onaj Majski potop.Zaštitar reče da su u pitanju stres i Amistarova agresivnost pa sam ga izbacio iz upotrebe da ne dobijem kardiovaskularne tegobe.Bolje sprečiti nego lečiti.
 
Gorane tako je kod mene izgledala pšenica prošle godine nakon tretmana sa Amistarom.Poprskano i sutradan krene onaj Majski potop.Zaštitar reče da su u pitanju stres i Amistarova agresivnost pa sam ga izbacio iz upotrebe da ne dobijem kardiovaskularne tegobe.Bolje sprečiti nego lečiti.
jeste,bio je amistar :sta:
sortu sam zaboravio,moram sutra da vidim u knjigama i računima
 
Nije bas da ovde ne mogu da se razviju bolesti kod psenice . Prosle godene u ovo vreme bili smo zuti kao limun ,za sada vremenski uslovi ne pogoduju razvoju bolesti--Malo padavina ,temperature relativno niske,vlaznost vazduha na minimumu,sve u svemu sasvim druga prica nego prosla godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh