Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi kao drzava ne mozemo da uticemo na cenu, a ne bilo koji proizvodjac. Mozda se slusali Sakovica na B92 gde je izneo da je nasa proizvodja 2mil tona, a i Madjarska, Rumunije, Bugarska imaju vise cca 5-8mil, a onda Ukrajina koja ima 45mil. Tako da mi u tim razmerama i poredjenju smo 2-3%.
 
Zavisi sa kim radis 1 sleper je minimalna jedinica zbog transporta. Ako imas dobre proteine ima ko ce to da plati nesto vise od trzisne.Jos ako imas kuci skladiste ....

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Na ingenio nismo radili drugu zaštitu .Sada je obilazimo da vidimo da li ima leme.Cvetanje je bilo po suvom i vetrovitom vremenu,kada nije bilo uslova za fuzarijum.
Ingenio .






Apač je tretiran dva puta ,pošto je imao simptome septorije.Prskanje je izvedeno početkom cvetanja.

Apač.




 
Posto su najavili vrucine od Cetvrtka,bice uslova za bolesti narocito Fuzarijum,vlaga i sunce mesano meso,tako da ce zastita klasa biti opravdana ove godine.
 
Danas (to jest juče) sam obišao ingenio jer je blizu asfalta, drugde ne može da se zađe...

20150526131341.jpg


20150526131635.jpg


20150526131824.jpg


Odrađen je i drugi tretman u cvetanju sa Osiris-om. Stoji, što mi je najbitnije... :ppozdrav:
 
Ja sejem godinama samo Apac.Prosle godine u nasem silosu ispitivali kvalitet psenice i cudili se sto mi apac nije zaostajao po kvalitetu za drugim hlebnim sortama.Dobijao sa neke bonifikacije na kvalitet.
 
Nema potrebe,prilicno su zdrava ova tretirana u kompletu,a i vrsidba ce za 25-26 dana...U prevodu sledeci ulazak je sa skombajn:osmeh:.
 
Ko je uradio zaštitu uradio je.Ako i prestanu padavine ovih dana u parcele se ne može ući minimalno 7-10 dana jer ima i onih gde se voda vratila.
 
A mene vecina ljudi u selu ubedjivala da bacam sredstvo zabadava nece biti bolesti,a sada ce ispasti ko nije platio na cupriji platice na kapiji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh