Pšenica 2013/2014

Planiramo da za vikend prskamo psenice sa Presingom i metmarkom, samo se razmisljam dal da ubacimo i neki insekticid? Koji biste preporucili za prvi tretman?
 
Danas krenuli sa prskanjem, Metmark +presing...
Isprskao 1 prskalicu, spakovali se i dosli kuci. krenula takva vetrina da duva, da ni dizne protiv vetra bas ne pomazu mnogo....
Kada se vetar smiri nastavljamo. A u medu vremenu idem da kupim malo otrova za miseve, prave dar-mar na psenici, iako sam ih vec jedanput `prihranjivao`.
Dali je druga generacija ili su ovi matori neunistivi mamicu im njihovu......
 
Lechler plave dizne ST 110-03 i trošim 130 l/kj tj. 250 l/ha, pritisak 3-4 bara.

Između 3 i 4 bara je razlika od cca 30 % što je jako puno.

Žito izgleda jako dobro. Prije 5 dana oprskano sa Lancelotom, Duettom Ultra i Moddusom. Bolesti nisam primjetio, od korova ima mrtve koprive i mišjakinje, a gospođa Lema se lagano kreće od lista do lista.
 
A neki se premisljaju dal uopste da prskaju..... :osmeh: Smem da garantujem da 60% kod mene nece da prskaju... :sta:
 
I kakvi su prinosi ??? Pa jel ima bolesti ???

- - - - - - - - - -

Ma korov samo kad je dramaticno inace nemoze joj nista i nema ga u sustini barem kod mene necu da bacam pare ,la sto se tice bolesti kod nas ima dosta kum prosle godine nije oprsko nijedan tretman pa je puko na 6 jutara ko zvecka u samom startu je bilo malo losije nicanje bila je malo redja pa misevi on nije mario nista i posle verovatno mu napala bolest niije imo nista puko ko bas na zitu ,jecmove takodje nije tretiro ali su mu bili svi extra i prinos iznad proseka.
 
Ma korov samo kad je dramaticno inace nemoze joj nista i nema ga u sustini barem kod mene necu da bacam pare.

Korove ako sad poprskate mirni ste do zetve, a ako ih ne poprskate i tamo negde u junu kad zito krene da sazreva korovi ce da dodju do svetlosti i da napreduju i onda imate u zetvi vecu vlagu, prljavije seme.. Tako da vam se ta vasa racunica o ustedi i ne pokazuje kao usteda..
 
Korove ako sad poprskate mirni ste do zetve, a ako ih ne poprskate i tamo negde u junu kad zito krene da sazreva korovi ce da dodju do svetlosti i da napreduju i onda imate u zetvi vecu vlagu, prljavije seme.. Tako da vam se ta vasa racunica o ustedi i ne pokazuje kao usteda..

Upravo tako.

Herbicid za prskanje korova u zitu je mozda 200 din za k.j ( ja ni ne gledam tacnu cenu kad uzimam da budem iskren cenu, jer je jeftino) , ako neko ima opravdanje da ne oprska bar protiv trave, ja stvarno nemam komentar.
 
Danas prskana psenica sa Metmarkom i Presingom. Fino izgleda. Sutra druga tura djubriva. Najavljena kisa za Ponedeljak. Pre malo vise od mesec dana baceno 150 kg/kj Ureje i sutra jos 150 kg/kj San-a. Ako ce biti dosta Majskih kisa kao prosle god. ima nade za odlican rod, ako ne, nema cemu da se nadamo!
 
Danas krenuli sa prskanjem, Metmark +presing...
Isprskao 1 prskalicu, spakovali se i dosli kuci. krenula takva vetrina da duva, da ni dizne protiv vetra bas ne pomazu mnogo....
Kada se vetar smiri nastavljamo. A u medu vremenu idem da kupim malo otrova za miseve, prave dar-mar na psenici, iako sam ih vec jedanput `prihranjivao`.
Dali je druga generacija ili su ovi matori neunistivi mamicu im njihovu......

Ovo mi nedeluje kao u akuzativu
 
I kakvi su prinosi ??? Pa jel ima bolesti ???

- - - - - - - - - -

Ma korov samo kad je dramaticno inace nemoze joj nista i nema ga u sustini barem kod mene necu da bacam pare ,la sto se tice bolesti kod nas ima dosta kum prosle godine nije oprsko nijedan tretman pa je puko na 6 jutara ko zvecka u samom startu je bilo malo losije nicanje bila je malo redja pa misevi on nije mario nista i posle verovatno mu napala bolest niije imo nista puko ko bas na zitu ,jecmove takodje nije tretiro ali su mu bili svi extra i prinos iznad proseka.
Nemamo vage, vlagomere, hektolitar nam ne igra neku ulogu, bolekčina ni u naznaci, MAP, DAP, FAP, misaone imenice. Nemamo gde da kupimo i ako bi hteli. FAP je šala, naravno. Prinosi dovoljni da opravdaju ulaganja i finansijsku konstrukciju za život. Površine pod pšenicom u mom kraju potpadaju pod statističku grešku na nivou okruga.
 
Nazad
Vrh