Pšenica 2013/2014

da da za tebe,posto nisam dosad prihranjivao folijarno psenicu pa pitam neko kaze 5kg neko 10kg po h
 
Sta mislite kad da krenem da prskam psenicu Sekatorom?? I pored sekatora ubacicu folijarnu prehranjivanje... Pored toga nameravam da prskam i protiv lisne rdje jer je rano da prskam sve zajedno ili nije??? I cime najbolje da prskam protiv lisne rdje????

Hvala...
 
Kao što je neko rekao duet ultra jeste fungicid.

Mislim da je duet ultra nepotreban fungicid za ovu fazu prskanja, ima upola jeftinijih fungicida koje deluju na gljivične bolesti u ovoj fazi rasta pšenice. Duet ultra kortistim u drugom tretmanu ( na početku cvetanja) , jer on deluje i na fuzarijum klasa. Rasipanje je koristiti ga sada , kad ima jeftinijih, a efikasnih fungicida za bolesti u ovoj fazi rasta biljke.
I ja sam danas tretirao jecam Duet+sekator+fastak. kod mene u okolini jedino duet forsiraju, slabo gdje da dodjes u apoteku da imaju nesto drugo osim dueta, kova77 koji preparat za bolesti koristite mislim te jeftinije i kakve su cijene?
 
viewer.php


Sta mislite jel ovo pegavost lista psenice i cime da tretiram?

- - - - - - - - - -


uf4d7hvwwhy7ja9x99wd.jpg
 
jel neko koristio fungicid CERPAKT 25 SC u psenici i kako se pokazao,posto na deklaraciji pise da je za secernu repu,sta preporucujete za prvi tretman fungicidom?
 
Evo moje tavanuse koja nije vredna nekog pomena jer se nalazi samo na 0,8he. ali kako je kasna setva na samo podrivanom parlogu nije losa.A korovi samo tako sutra ako nebude jake kise danas obavezno prskanje.

3461gn7.jpg
sm39k3.jpg
2w7l1jo.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Narode potreban mi je BASF-ov Cycocel, regulator rasta. Kod nas ga nema, a apotekari i ne znaju sta je to. Ako neko moze da mi kaze gde ga ima, ili jos bolje da mi posalje 3-5 litara. Placam sve troskove.
 
Narode potreban mi je BASF-ov Cycocel, regulator rasta. Kod nas ga nema, a apotekari i ne znaju sta je to. Ako neko moze da mi kaze gde ga ima, ili jos bolje da mi posalje 3-5 litara. Placam sve troskove.

Nazovi Hemoslaviju u Novom Sadu. Oni šalju i brzom poštom.
Pre nego što poručiš proveri kolika ti je pšenica, tj. da li je prerasla prvo kolence, jer ako jeste onda je kasno za primenu. Za veću pšenicu mogu da se koriste Moddus i Cerone.
 
Nazad
Vrh