Pšenica 2013/2014

Danas rađeno sa sekatorom + 3 kg yara kristalona na ha,u subotu ide duet ultra + nešta od fungicida.
Kao što je neko rekao duet ultra jeste fungicid.

Mislim da je duet ultra nepotreban fungicid za ovu fazu prskanja, ima upola jeftinijih fungicida koje deluju na gljivične bolesti u ovoj fazi rasta pšenice. Duet ultra kortistim u drugom tretmanu ( na početku cvetanja) , jer on deluje i na fuzarijum klasa. Rasipanje je koristiti ga sada , kad ima jeftinijih, a efikasnih fungicida za bolesti u ovoj fazi rasta biljke.
 
Fleke na ječmu. Sta je ovo?
6a5uqave.jpg

apedymu4.jpg
 
Kao što je neko rekao duet ultra jeste fungicid.

Mislim da je duet ultra nepotreban fungicid za ovu fazu prskanja, ima upola jeftinijih fungicida koje deluju na gljivične bolesti u ovoj fazi rasta pšenice. Duet ultra kortistim u drugom tretmanu ( na početku cvetanja) , jer on deluje i na fuzarijum klasa. Rasipanje je koristiti ga sada , kad ima jeftinijih, a efikasnih fungicida za bolesti u ovoj fazi rasta biljke.
zezno sam sad ide falkon a kasnije duet ultra.
 
Baba je danas oprskao zita, metmark+ cerpakt, pone je i insekticid da zamesa ako bude potrebe. Reche da su zita lepa, al kisa fali jako. Dosada sam im dao 100kg map/kj +75kg uree po jutru, sve jesenas, u februaru jos 80kg uree po kj.Planirao sam u narednih 10 dana jos 90kg Sana po jutru. time bih dao ukupno preko 100 kg cistog azota po kj. E sad ako ne jave neku kisu,moram razmisliti u vezi zadnje prihrane, mozda odradim folijarno mesto Sana. Pred cvetanje planiran duet ultra + ineskticid, al dzaba sve to titranje ako ne ookisne redovno.
 
Evo neka sličica današnjeg posla.

Prve tri slike sa jedne parcele a ostale sa druge parcele, na petoj slici možete videti i bolest na listu, inače lisna rđa upitanju ako se dobro razumem.Prskano meteor+presing+urea rastopljena.
 
Nazad
Vrh