Pšenica 2013/2014

Ako ostane i dalje vreme sa ovako malim padavinama biće itekako velike razlike u prinosu između ove dve pšenice.
 
Pa još ako otkupna cena bude prognoziranih 13din/kg (prognozu dao isti kao i prošle godine za 17din/kg,pa se nažalost obistinilo) možemo gasiti dućan
 
Graindor
2m51jqd.jpg

Balaton
34fzbb6.jpg

obe sejane 17.novembra
 
Poslednja izmena:
Imao sam Graindor prosle godine, izuzetno je prinosna sorta, ali je I strahovito visoka, pa je najvise polegla, neke parele I do 80% su bile polegle. Ja bi licno razmislio da je prskm regulatorom rasta da je imam ove godine.
 
nemam je posejanu u optimalnom roku pa cu js malo sacekati s regulatorom ... Ovako se dosta dobro izbokorila s obirom da je sejana dosta kasno i da je tek skoro mesec dana od setve pocelo nesto da se nazire u njivi
 
JA mislim da ce da se oporavi ona!! I meni je tako na jednoj parceli gde imam psenicu jos jesenas palili strnjiste a kod mene psenica vec nikla vetar je duvao u pravcu moje psenice i bas je to gadno izgledalo!!!!!! Mislio sam ponovo tu pored sklada da pretanjiram i da posejem ali vidim da se sad vise ni ne poznaje gde je bila ostecena...
 
Danas poceo prskanje psenice.Sutra nastavak,bice slika.Sekator,falkon,fastac i regulator rasta modus
 
Pre neki dan indijanac sa tavana dobio 100kg po kj AN-a ,ali izgleda moraće još jedared.Inače opasno zasušilo:svinja:
viy1.jpg
 
Nazad
Vrh