Pšenica 2013/2014

Mozda me zezate posto sam ja duduk za te stvari.:osmeh: Nije zemljiste djubreno pre setve a kum kaze da tako treba. Ja kumu verujem, covek radi preko 20 kj zemlje.

Ne zezam te Dule. Suvise azota moze da dovede do kasnijeg poleganja, a u prolece ne mozes da nadoknadis to sto nisi bacio u jesen. Da si jesenas bacio 150kg MAPa, a sada 150kg uree to bi bio vrh.Ovako sto hoces dva puta u prolece po 150kg uree naveo sam kakve mogu biti posledice.
 
Danas prehranjena psenica
dsc01031.jpg
 
Ureea za psenicu ja potrosena. Danas odradili fino od kuce 35kj. Jeste da sam se navozao ali gotovo je sa prvom prihranom kod mene a kod dede je gotovo skroz djubrenje za psenicu. Videcemo ko je pobednik na kraju.
 
Dobice folijarno jos malo uree kad se bude radila zastita od korova, An ili San nece sigurno.
Sto se tice djubrenja psenice u jesen razbacamo Map 80-100kg/kj, prehranu radimo Ureom u februaru u kolicini od 120-140kg/kj, i kasnije folijarno ureu. I tako unazad vec dugi niz godina.
Probali smo prosle godine prehranu iz 2 puta sa Sanom, ali nije bilo neke razlike u odnosu na jednom sa ureom
 
Ureea za psenicu ja potrosena. Danas odradili fino od kuce 35kj. Jeste da sam se navozao ali gotovo je sa prvom prihranom kod mene a kod dede je gotovo skroz djubrenje za psenicu. Videcemo ko je pobednik na kraju.
Ako se sećam ,i prošle godine je bilo takmičenje sa dedom.Ko je pobedio ?
 
Nazad
Vrh