Pšenica 2013/2014

Neće to valjati jer si sve usro sejući IMT sejalicom.Obavezno si se morao zadužiti i kupiti neku novu renomiranu ili pak neku "dobru" iz Švicu.
Pa, da ti kazem, malo sam se pomucio oko sejalice, i mislim da je ovaj put ulaganje bilo dosta dobro. Naspanovao sam je kao pracku, i na topling, i na onaj njen navoj. Bilo je na granici krivljenja. Videcemo kad nikne :ppozdrav:
 
Sto se mucite sa imt sejalicama! Ma tu nece ni 10 meteri / kj biti!
Ali da si sejao sa nekom iz svice jos sa stalnim tragovima bilo bi i 50...
 
Zavrsena setva psenice Andino120kg kj i malo KWS Farinelli za probu.70kg map+50kg urea na suncokretiste prvi put tanjirano sa zakosenjem max a drugi put kroz 7-8dana sa ispravljenom vucenom tanjiracom sa paker valjcima.Setva obavljena sa Poljostroj sejalicom, sa jednim diskom, koja poseduje fabricku branu.Nema nijedno seme na povrsini zemlje:bravo:
 
Danas I ja posejao psenicu na mojoj njivi od 1ha, juce razbaceno 100kg mapa, zaorano I 1 predrljano. Jutros jos jednom pretrcao drljacom pred setvu, setva oltovom gamom sa grabljicama I jos jednom predrljao. Posejan Andino cca 130-135kg/kj. Za ovu godinu dosta.
 
Znaci da si imao imao 6 prohoda traktorom pre nego je njiva bila gotova, mislim posejana. Kojim si traktorom to sve uradio ?
 
Ako bacim MAP pred setvu cime onda treba da prihranim psenicu? I koliko se MAP-a baca po hektaru?
 
Prehraniti mozes sa SAN,AN ili Urea,ali najbolje je uciniti n/min metodu pa na osnovu nalaza,po tome prehraniti psenicu.
A map-a mozes baciti oko 175kg/ha.
 
Jeste kisela, kod nas se ne baca UREA, tj. izbegavaju je. Meni su rekli da ne bacim MAP vise od 150kg, i da ne valja da se prihrani sa KAN-om ako se baci MAP. Da li je nesto od ovoga tacno?
 
Nazad
Vrh