Pšenica 2013/2014

200 kg/kj NPK 15:15:15 pred setvu, 200kg/kj Kan u prolec. Ali jedna zastita radjena, pocetkom aprila. A nije iskljuceno da merenje ne valja.
Iz iskustva,15ice nemožeš nabacati toliko,da zadovoljiš potrebe za fosforom,npr : 100kg MAP = 52kg fofora,a toliko ima u 350kg 15ice,nije kritika,samo moje iskustvo
 
Raso hl nije mogao da spadne toliko posle jedne kise to ti govorim iz iskustva od 20 i kusur godina rada na tim spravama.Pozdrav
 
Peet sada si ti faca zajedno sa likom koji ti se zahvalio na postu.Pošto si veoma upućen u većinu predela naše države i znaš kakva je struktura zemljišta kod mene i ostalih patriota bolje od nas samih predložiću te za savetnika ministra poljoprivrede.To je najmanje što mogu da učinim da bi ti se zahvalio na napušavanju,što jes,jes.Da malo bolje pratiš forum umesto što pišeš zajedljive komentare znao bi razloge setve domaćih sorti i hibrida i ne bi pisao da se samo piše.Tvoje je sve naj,naj kod ostalih u ovom slučaju nas patriota ne valja.Propadamo stojeći a da to i ne znamo.
U bog'te al si se nakostresio,a bio fin i miran povucen decak.:osmeh:
 
Losa je slika,a kakav je Andino ce reci vaga krajem iduce nedelje.
imag0777.jpg
 
@Marcelo Sve zavisi od djubrenja, ako je jaka zemlja mora da padne.
Sejem Apača od 2009 , prihranjivao sam sa raznim dozama azota od minimalnih 150kg sana /KJ do maksimalnih u prošloj godini 220kg /KJ kana 27% N + 100kg/Kj sana 33% N + folijarno 10kg ureje po kj + pod brazdu map 12 % N i nikad nije polego čak ni na uratinama gde sam se okreto sa ciklonom, možda ima neke veze i to što ja indijanca sejem sa 150-160kg semena /Kj .
 
U valjanoj agrotehnici INGENIO nemože biti tako loš,ili merenje nije adekvatno,treće nema :cao:
Kod mene je isti problem sa Ingeniom vec dve godine zaredom bio je odlican,zdrav i kada opekne malo sunce psenica brzo preplane isto je bilo i prosle godine i sada a bila je izuzetna,mislim da ce biti prinos oko 6t h ali ocekivao sam vise na toj parceli,generalno gledano kod mene u selu samo par ljudi seje strane sorte a ostali domace ljudi i nesmeju i neznaju to je problem.videcu kakav ce prinos biti sto se tice ingenia,veliku nadu imao sto se te sorte tice,prosle godine je razocrao na kraju pred zetvu a sada je na ivici a kada pogledam neke koje je ubila rdja jos pre dva meseca a imaju bolje zrno onda vise neznam sta da mislim.Kao sto Rece MATIC velike zasluge za to ima struktura zemljista,kod mene je veoma tesko zemljiste i postoje usevi koji teze podnose takve uslove.od domacih sorti Pobeda je uvek pobedjivala u mom mestu,jednostavno sve joj odgovara i uvek je kvalitetna,ali opet sam je izbzcio zbog Balatona i Ingenia,videcu epilog uskoro.
 
Sad se vratio sa vrsidbe. Skinuo jednu parcelu simonide, ulila je voda na oba kraja kad je bilo u cvetu, rdja ga je jos pre toga urnisala, nije prskano od bolesti. Prinos za ponos, oko 1500kg po kj. Moglo je i gore. Jedan komsija je obisao krug i resio da ostatak ovrse tanjiracom, kaze vise mu se isplati. Ja sam od mog odavno digao ruke, tako da sam zadovoljan. U istom ataru pre par dana neki komsija je imao 2200kg sa punom agrotehnikom( tri puta prihranjivano preko lista i tri puta prskano od bolesti i insekata djubrenje, herbicidi...)
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Kod nas dosta kombajna otislo da kosi i svi do jednog se vratili vlaga oko 18%.

E to je ono krene budala pa pametni za njim svi nervozni sto ovaj ode (kao vise ce zaraditi )pa za njim pa na kraju djoka.Ja sutra idem komsi nosi kuci i to se skida a drugi ce meriti vlagu i javiti sta i kako.Ako ne padne kisa u ponedeljak (tesko ) u sredu ja mislim da ce moci od 9 h
 
danas probali Andina, vlaga 17,2 %, ima dosta slame jake, zelene ... sacekace 2,3 dana, pa probati opet ako ne bude kise
 
Uzmemo uzorak pa odnesemo na silos. Ima jedan poljoprivredenik i svoj vlagomer, ali sta vredi, kad na silosu uvek pokaze 1-2% vecu vlagu.
 
Nazad
Vrh