Pšenica 2013/2014

Pusti ti Kroku,nemam ja sta da ovrsem ove godine,bog je to odradio,voli on sirotinju.Prekosutra na zaoravanje.

A banovali me zbog cene psenice od 16-17 i cene visnje od 30-35,sad kad je psenica 17 dinara a visnja 25 svi obesili nos do zemlje.Deco samo nastavite da mastate,bar vam to niko ne brani:ppozdrav:
 
Sejmo isključivo stranjske sorte.Ubijaju.

Sta si ti Maticu posejao da se ne vratim da pretrazim? Evropu? Lastu ? Pobedu? ili Mozda Rusiju? ili kojom sortom zelis da nas odusevljavas a domaca je?
Zar ti i jos po neki patriota na ovom forumu sejete samo domace sorte ili hibride pa makar po vasu stetu? Ili od te velicine patriotizma niti ste razmisljali da probate i po nesto strano sto bi vas mozda dovelo do boljih prinosa i promene misljenja?!!! Pitanja su postavljena zato sto i u temi kukuruza slicne komentare si napisao.
 
KWS Ferija,izuzetno krupno zrno,videcemo sta kaze kantar.
img201406280713242.jpg

img201406280713101.jpg

img201406280714551.jpg

LG Alinea,na oko za sad izgleda da ce dati najjaci prinos.
img201406261825062.jpg
 
Ako ima svoj kombajn i sejao svoje seme u plusu velikom,pa kakva god cena bila.
Ja sve svoje imam i nemogu da se pokrijem sa psenicom zadnji put sam je sejao sezone 2010/2011.Ove godine kod nas ko je posolio a imao srece da ga bolest obidje imao je oko 2 tone po lancu ko je ulozio dobro od 2,5-3 tone po lancu mozda maksimalno do 3,5 i bas da je momacki ulozio .Zakup 200 evra sa ovom cenom :sjasi:.Nemogu da se setim cene od 16 dinara koje je tacno godine bila dal 2006,2007 ili 2008.Nazalost kod mene ova kultura nema perspektivu do daljneg ako nemoze da se krece cena oko 200 eura po toni necu ni da je proizvodim vise.
 
Peet sada si ti faca zajedno sa likom koji ti se zahvalio na postu.Pošto si veoma upućen u većinu predela naše države i znaš kakva je struktura zemljišta kod mene i ostalih patriota bolje od nas samih predložiću te za savetnika ministra poljoprivrede.To je najmanje što mogu da učinim da bi ti se zahvalio na napušavanju,što jes,jes.Da malo bolje pratiš forum umesto što pišeš zajedljive komentare znao bi razloge setve domaćih sorti i hibrida i ne bi pisao da se samo piše.Tvoje je sve naj,naj kod ostalih u ovom slučaju nas patriota ne valja.Propadamo stojeći a da to i ne znamo.
 
Drustvo samo smireno.Cemu sad prozivke i te gluposti.Svako radi kako misli da mu je najbolje a i kosi kako seje.
 
Nazad
Vrh