Pšenica 2013/2014

@Marcelo Sve zavisi od djubrenja, ako je jaka zemlja mora da padne

Je l' ima neko iskustva sa Cerone Bayerovom hemijom za smanjivanje visine i jacanje stabljike biljke?
 
Apač ... zrna su debeljuškasta , deluje mi hektolitar oko 80

2w3z4gk.jpg



Ingenio mi se čini jači sa hektolitrom oko 82-3
2wq6ell.jpg


Alinea me baš nešto ne oduševljava ali ćemo videti kad udje kombajn, imamo je u dve parcele i dva roka setve
vsjj92.jpg


Ove tri sorte u u istoj parceli Agrotehnika sledeća. Predusev suncokret Tanjiranje 1 x ,Setva 3.11 kembridz valjak nakon setve, proleće prihrana 250 kg/ha AN krajem februrara + mestimična prihrana sa SAN-om oko 100 kg/ha . Prva zaštita od bolesti uradjena zajedno sa zaštitom od korova 4.4. Bumper p 490 i Falcon (pola pola) + Metmark + folijarno djubrivo Solaris 20:20:20 mikroelementi jedan deo uradjen sa Ekoobusterom 2 . Druga zaštita 1.5. Duet Ultra + Nurell D + 5% rastvor Uree , treća zaštita u cvetanju 9.05. Amistar Extra + pola doze Nurell D
 
Poslednja izmena:
Clan kum danas merio euklid,koji je mogao da se kosi pre kise,18% vlage.
Tesko ce moci pre nedelje lepo da se nastavi!
 
Zadruga kod nas kosi ali od jutros vlaga 19% i nikako dole,a prasi ko da nije bilo kapi kise!
 
I ja sam koristi Cerone ali nisam zadovoljan
Kod drugog prskanja visina pšenice bila do farova od ferđže kao da nisam prskao.
Znam još par njih što su prskali i isto nije uspelo
Međutim čujem i da kod onih što su prskali sa Modus -om ( naj skuplji preparat) nije baš nešto uspelo
 
Kolege jel ce neko od vas da krene danas posle podne da kosi,ja cu sacekati 14 sati i merimo vlagu ako ce biti ispod 14%idemo

Ja sam bio popodne oko 3 sata da vidim stanje, prazan atar, a kanda će i sutra ostati prazan... Koju god pšenicu sam gledao sve su bile mekane, a kapi rose su se presijavale na travi i u jedanaest sati pre podne....

Moja pšenica ima još zelenu boju slame tako da ne verujem da će kombajn ulaziti skoro...
 
Sa koliko % vlage mogu bez problema da kosim Psenicu i da je skladistim u garazi??? Nije neki silos nego obicna garaza betonirana i stane oko 40.000kg.. Sa koliko vlage mogu da je skaldistim i da ne brinem????
 
I ja sam koristi Cerone ali nisam zadovoljan
Kod drugog prskanja visina pšenice bila do farova od ferđže kao da nisam prskao.
Znam još par njih što su prskali i isto nije uspelo
Međutim čujem i da kod onih što su prskali sa Modus -om ( naj skuplji preparat) nije baš nešto uspelo
Ja sam radio sa BASF Cycocelom (koji se u nesto ranijoj fazi primenjuje od Cerona i Modusa) pre pojave drugog kolenca i pratio sam dalji rast, smanjena je prva internodija najvise a i druga delimicno
 
Ja sam Cycocel koristio u ječmu pre tri godine, i bio sam zadovoljan rezultatom...
 
Mi smo danas predveče ovrli NS 40 s jednu njivu od 1,5 kj, vlaga 13,6%, hektolitar 75, primese 3, prinos 55 meteri na tu površinu. Generalno sam sa prinosam zadovoljan, ali me hektolitar iznenadio.
 
Nazad
Vrh